Кібербулінг та інші загрози для дітей в інтернеті
Інтернет надає дітям та молоді неймовірні можливості для здійснення відкриттів, спілкування й творчості.
Проте, оскільки з самого початку Інтернет розвивався без будь-якого контролю, сьогодні він містить величезну кількість інформації, причому далеко не завжди безпечної. У зв'язку із цим виникає проблема забезпечення безпеки дітей.
9 лютого 2021 року у світі відзначався День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом до найкращого Інтернету”.
До Дня Безпечного Інтернету в Роменській ЗОШ №8 вчителем інформатики Мірошніченко О.М проведено низку цікавих заходів для учнів 5-9 класів: тренінг: «Що таке кібербулінг і як йому протистояти?», на якому було обговорено такі питання, про правила користування Інтернетом, використання і небезпека віртуального спілкування, захист неповнолітніх в Україні, кібербезпека.
За результатами проведених заходів учні підготували виставку плакатів « Ми за безпечний Інтернет».
#stop_sexтинг
В Україні щороку зростає кількість дітей, які отримують доступ до Інтернету.
Задля захисту дітей від ризиків, пов`язаних із використанням Інтернету, та з метою формування в них навичок безпечного спілкування і безпечної поведінки в Інтернеті 12-13 травня 2021р. у 7-8 класах були проведені уроки, на тему: #Не_ведись – прояви свою стійкість в Інтернеті”. Вчитель Мірошніченко Олександра Михайлівна використала презентацію, відеоматеріали, стікери та роздаткові картки. Учні опрацювали з такими вправами як: «Шкідливий контент», «Мої переживання» та пройшли «Тест Білборда та кохання в І нтернеті» і дізналися про можливі ризики спілкування в Інтернеті, про те що друг в мережі залишається незнайомцем, сформували уявлення про інформацію, якою не варто ділитися в мережі та ознайомилися з особами та установами, до яких можна звернутися за допомогою.
Діти активно працювали, жваво дискутували, висловлюючи свої думки та застереження, що дає надію, наші учні знають правила безпечного спілкування в Інтернеті та не потраплять у біду.
Медіаграмотність та інформаційна грамотность здобувачів освіти
У світі, яким керує інформація, дитина мусить уміти її критично оцінювати, знати, яким джерелам можна довіряти, що таке фейкові новини та як захиститися від маніпуляцій.
Сучасні діти мають справу з інформаційним простором з найменшого віку (через ґаджети, телебачення, зовнішню рекламу тощо). Тому вони повинні знати, що таке медіаграмотність. У рамках Всесвітнього тижня медіа та інформаційної грамотності здобувачі освіти 7-9 класів Роменського 3ЗСО І-ІІ ст. №8 Сумскої області разом із вчителем інформатики Мірошніченко Олександрою Михайлівною долучилися до проведення Національного уроку з медіаграмотності, який був проведений на основі цікавого освітнього серіалу #BreaktheFake , де українські зірки розпізнають та спростовують міфи про #COVID19 та вакцинацію.
Урок спрямований на розвиток уміння ідентифікувати фейки та протистояти їхнім негативним впливам.