Date: 29 жовтня 2019 о 18:25, Refreshed 12 березня 2021 о 14:48

Методична робота в школі

Орієнтуючись на гуманізацію навчання, на формування особистості учня, визнання її цінності та необхідності для сучасного суспільства, адміністрація школи впевнена, що вона формується особистістю самого вчителя. Тому необхідно створити всі умови для росту професійної майстерності педагога. А для цього необхідна діюча й ефективна структура методичної служби. Майстерність учителя формується через постійне, систематичне професійне навчання на місцях. Отже, методична робота - найважливіша ланка системи безперервного навчання членів педагогічного колективу школи. Цілі й завдання методичної служби тісно пов'язані із системою внутрішкільного управління.

Тому основними функціями й завданнями методичної служби школи є:

• вивчення і творче розуміння всіх нормативних програмно-методичних докуме

нтів МОНУ і регіону;

• активне впровадження та використання досягнень і рекомендацій психолого-педагогічної науки;

• вивчення та впровадження досягнень педагогів-новаторів у практику роботи педагогічного колективу даної школи та використання їх в інших колективах;

• створення згуртованого колективу однодумців, що дбайливо зберігає традиції школи;

• діагностика та прогнозування результатів навчально-виховного процесу;

• стимулювання ініціативи та творчості членів педагогічного колективу й активізація його діяльності в науково-дослідній, пошуковій роботі;

• використання в навчально-виховному процесі сучасних методик, форм, видів, засобів і новітніх технологій;

• виявлення й попередження недоліків, утруднень і перевантажень у роботі педагогічного колективу;

• розвиток світогляду, професійно-ціннісних та індивідуально-моральних якостей членів педагогічного колективу, готових до самоосвіти та самовдосконалення

Структура методичної роботи

В школі визначена чітка структура методичної роботи, яка складається із взаємопов’язаних та взаємодіючих елементів: методична рада, яка є координатором всієї методичної роботи в школі; педагогічна рада, яка визначає основні напрямки і завдання, конкретні форми роботи педагогічного колективу та приймає рішення з основних питань діяльності школи; шкільні методичні комісії; творчі групи вчителів з певних проблем навчально – виховного процесу. Планування методичної роботи тісно пов’язане з реалізацією проблеми роботи школи.

Картинки по запросу методична робота в школі

Уся методична робота в школі здійснюється через діяльність методичних комісій , творчих груп. Найбільш ефективними для нас у школі є:

• теоретичні семінари (доповіді, повідомлення);

• семінари-практикуми (доповіді, повідомлення із практичним показом на уроках, класних годинах, позакласних, позашкільних заходах);

• диспути, дискусії («круглий стіл», діалог-суперечка, дебати, форум) тощо;

• ділові ігри, рольові ігри, уроки-імітації, уроки-панорами;

• обговорення сучасних новітніх методик, технологій, досягнень психолого-педагогічної науки;

• обговорення окремих відкритих, взаємовідвіданих уроків, заходів або їхнього циклу

• обговорення  питань для тестування й анкетування учнів;

• різноманітні виставки, звіти із самоосвіти, реферати, розробки уроків, виготовлення наочних приладів; виставки кращих продуктів творчості дітей тощо;

• обговорення передового педагогічного досвіду, його поширення й упровадження;педагогічні ради та ін.

Кожна з форм методичної роботи має свій пріоритетний вплив на досягнення тих або інших цілей, тому загальна її результативність залежить і від якості їх поєднання в безперервному процесі вдосконалення педагогічної майстерності вчителів школи.

Тижнева циклограма функціонування школи

2019-2020 н.р.

День тижня та його характеристика

Зміст роботи

Адміністративний день

Адміністративні наради, адміністративно-методична нарада, нарада при директорі.

Адміністративний контроль: зрізи, контрольні роботи, документація, кабінети, режим роботи.

Спортивний день

Змагання, секції тощо.

Дотримання ТБ на заняттях фізкультурою і спортом.

День самостійної освітньої діяльності.

Інтелектуальні ігри, тестування з предметів, проміжні заміни, контрольні роботи, публічні виступи, конференції.

Адміністративний контроль: факультативні, індивідуальні, групові заняття.

.

Батьківський день

Прийом батьків класними керівниками, предметникам, адміністрацією, „Дні відкритих дверей”

Адміністративний контроль:

робота з батьками, індивідуальні заняття з обдарованими і невстигаючими  учнями .

Спортивний день

Змагання, секції тощо.

Дотримання ТБ на заняттях фізкультурою і спортом.

День здоров’я

Педради, МО, збори трудового колективу, батьківські збори, загальні конференції.

Адміністративний контроль: дотримання законодавства про шкільне самоврядування, права дитини.

П’ятниця

День позакласної та позашкільної розвивальної діяльності, виховної роботи

Класні години, відвідування театрів, музеїв, літературні вечори, виступи самодіяльних колективів

Персональний директорський контроль, підсумки тижня. Адміністративний контроль: клуби, студії, гуртки.

День праці та доброчинності

Трудові вахти, десанти, самообслуговування та суспільно-корисна праця, допомога інвалідам, літнім людям тощо.

Адміністративний контроль: санітарний стан приміщень, дотримання ТБ.