Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 89 common:people_all_forms

Річний звіт про діяльність закладу освіти

Date: 25 листопада 2019 о 10:22, Refreshed 16 липня 2023 о 19:11

Річний звіт про діяльність Роменського ЗЗСО I-II ступенів №8

2022/2023 навчальний рік

https://docs.google.com/document/d/1k2KVDa6WOiYPotpYNKFxic5hzZatFlds/edit?usp=sharing&ouid=108837243772687223327&rtpof=true&sd=true  

 Річний звіт про діяльність  Роменського ЗЗСО I-II ступенів №8

2021/2022 н. р. 

АНАЛІЗ РОБОТИ ЗА 2021/2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Роменський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів №8 Роменської міської ради Сумської області почав своє існування в 1923 році. Новий етап школи розпочався з будівництва нового приміщення в 1967 році.

 У закладі  в березні 2021 році управлінням Державної служби якості освіти у Сумській області проведено  інституційний аудит.

Директор закладу освіти - Прокопенко Тетяна Іванівна, працює на посаді директора з 22.11.2019 року.

Форма власності

Комунальна

Основні напрями діяльності

Головною метою діяльності закладу є забезпечення реалізації прав громадян на здобуття початкової, базової загальної середньої освіти.

 Головними завданнями закладу освіти є:

- забезпечення якості освіти та якості освітньої діяльності;

- створення єдиного освітнього простору та безпечного освітнього середовища;

- виховання громадянина України;

- формування й розвиток соціально зрілої, творчої особистості з
усвідомленою   громадянською   позицією,   почуттям   національної
самосвідомості,   особистості,   підготовленої   до   професійного
самовизначення;

          - формування в здобувачів освіти усвідомленої потреби в дотриманні Конституції та законів України, нетерпимості до їх порушення;

- формування в здобувачів освіти поваги до прав і свобод людини, нетерпимості до приниження її честі та гідності, фізичного або психологічного насильства, а також до дискримінації за будь-якими ознаками;

- розвиток особистості  учня,  його  здібностей  і  обдарувань,
наукового  світогляду.

Програму розвитку Роменського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів № 8  Роменської міської ради спрямовано на реалізацію вимог законів «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту».

Організаційна структура та структурні підрозділи

У Роменському закладі загальної середньої освіти І-ІІ ступенів №8  Роменської міської ради функціонує 9 класів, із них 4 класи початкової школи,  5 – базової загальної середньої освіти,  2 групи подовженого дня, у яких перебуває 50 учнів 1-4 класів.

Проєктна потужність закладу – 250 учнів, у 2021/2022 р. навчалися 220 дітей. Показник середньої наповнюваності класів – 24,4 осіб.

         

                                  Основні показники діяльності

У 2021/2022 навчальному році заклад організовував свою діяльність відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в сфері освіти» від 24 березня 2022 року № 2157-ІХ, Указів Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», наказів, розпоряджень, рекомендацій Міністерства освіти та науки України, управління освіти та гуманітарної політики, Статуту, Освітньої програми школи, розробляв та впроваджував положення, принципи, порядки, критерії діяльності, реалізовував заходи щодо вдосконалення роботи закладу.

          Освітнє середовище закладу є безпечним, комфортним, розвиваючим, вільним від будь-яких проявів насилля. У закладі, створено комфортні і безпечні умови навчання та праці, частково обладнано укриття для тимчасового перебування учасників освітнього процесу. Територія закладу налічує 1,5 га та містить сад, квітники, стадіон, дитячий та спортивний майданчики для відпочинку та фізичного розвитку учнів. У освітньому закладі функціонує 11 навчальних кабінетів, спортивна кімната, актова зала, бібліотека, їдальня, кімната медичної сестри, ігрова кімната, кабінет психолога, кабінет директора, учительська, 2 майстерні. Навчальні кабінети оформлені згідно Положення про навчальний кабінет з сучасними технічним забезпеченням, оновленими меблями, стендами, дидактичними, роздатковими матеріалами, цифровими ресурсами. Чотири навчальні кабінети оснащені інтерактивними комплексами, сім проекторами, усі кабінети та  класні кімнати обладнані комп’ютерами та ноутбуками. Класні кімнати для учнів початкових класів знаходяться на першому поверсі, облаштовані відповідно до вимог НУШ. Вони містять осередки для різних видів роботи: навчання, читання, зберігання наочності та навчального приладдя, експозицій, робочі місця вчителів. Заклад підключений до мережі інтернет та Wi-Fi, робочі місця педагогічних працівників забезпечені доступом до мережі. Для висвітлення роботи закладу створений сайт закладу та сторінка в соціальній мережі на яких батьки, громадськість ознайомлюються з шкільними новинами, діяльністю закладу, досягненнями вчителів та учнів.

          Бібліотека закладу освіти використовується не лише для видачі підручників та зберігання літератури. Приміщення та облаштування бібліотеки використовуються для проведення бібліотечних занять, культурно-освітніх заходів, наявні тематичні бібліотечні виставки, що сприяють формуванню ключових компетентностей учнів. Шкільна бібліотека нараховує 6583   примірників художньо – методичної літератури,    5157   підручників, оснащена комп’ютерною технікою з підключенням до мережі інтернет, розвивається як медіа-центр.

          Для здобувачів освіти та працівників закладу проводились інструктажі з охорони праці, пожежної безпеки, безпеки життєдіяльності, навчання з правил поведінки в умовах воєнного стану, надзвичайних ситуацій, заходи щодо збереження життя та здоров’я.

          Системно проводиться робота із запобігання та протидії булінгу, насиллю, дискримінації, реалізації питань дотримання принципів академічної доброчесності, адаптації учнів до освітнього процесу.

          У закладі складені соціальний паспорт закладу та класів. В результаті громадського огляду виявлено: дітей пільгових категорій- 28;  дітей-сиріт- 5; дітей з інвалідністю - 5 ; дітей з багатодітних сімей - 31 ; дітей з малозабезпечених сімей- 5; дітей учасників АТО-18; дітей на диспансерному обліку-78; дітей постраждалих від ЧАЕС-1 .

          У закладі створено умови для харчування учнів, які сприяють формуванню культури здорового харчування. Шляхом опитування вивчається думка учасників освітнього процесу про рівень задоволеності умовами харчування. Постійно здійснюється моніторинг санітарно-гігієнічного стану приміщень їдальні, тижневого меню та якості приготованої їжі, наявності сертифікатів якості та строків використання продуктів вивчає забезпеченість необхідним обладнанням. 15% учнів  харчуються безкоштовно.

           У закладі освіти розроблено систему оцінювання, що включає принципи, форми, методи, критерії, процедури та правила оцінювання. Оцінювання учнів 1-4 класів здійснювалось у процесі: формувального оцінювання, метою якого відстеження особистісного розвитку учнів й ходу опановування ними навчального досвіду як основи компетентності та побудову індивідуальної освітньої траєкторії особистості; підсумкового оцінювання, метою якого є співвіднесення навчальних досягнень учнів з  обов'язковими/очікуваними результатами навчання, визначеними Державним стандартом/освітньою програмою з усіх навчальних предметів.    Основними видами оцінювання результатів навчання учнів  5-11 класів було тематичне, семестрове та річне. Оцінювання здійснюється у процесі повсякденного вивчення результатів навчальної роботи учнів, а також за результатами перевірки навчальних досягнень учнів: усної (індивідуальне, групове, фронтальне опитування), письмової (самостійна робота, контрольна робота, тематична контрольна робота, тестування тощо) з усіх навчальних предметів, крім курсів за вибором.

          У освітньому закладі створено всі умови для отримання знань учнями і здобуття якісної освіти. Дев’ятий  клас закінчили   24  учнів. Усі діти охоплені навчанням: в ПТНЗ навчається 7 учнів, у ВНЗ І-ІІ рівня -  10  учнів, у ЗЗСО -10 клас навчаються 6 учнів, за кордоном – 1 учень.

          Відповідно до Освітньої програми, заклад працював за п’ятиденним робочим тижнем.        Протягом року усі педагогічні працівники підвищили свій професійний рівень шляхом курсової перепідготовки при СОІППО, також значну кількість сертифікатів отримали вчителі за навчання на освітніх платформах та участі у вебінарах «Едера», «Прометеус», «На урок», «Всеосвіта», «Ранок», MCFR.  Чергову атестацію пройшли 4 вчителів.   

Головні зусилля було зосереджено на створення інформаційно-освітнього середовище професійного розвитку вчителів різними засобами, зокрема Гугл-сервісами, використанням хмарних технологій, освітніх платформ, соціальних мереж, залучення зовнішніх ресурсів та активізації внутрішніх для задоволення професійного інтересу вчителів, вдосконалення ними власної педагогічної практики, підтримка в реалізації вчителями власної програми професійного розвитку, надання допомоги педагогічним працівникам у освоєнні нових інструментів освітньої діяльності, створені творчої атмосфери, ефективному втілені інновацій.

          Із метою якісної організації освітнього процесу, працювали методичні об’єднання вчителів закладу. На засіданнях обговорювалися накази, розпорядження, листи Міністерства освіти та науки України, рекомендації  щодо викладання навчальних предметів, впровадження Державного стандарту базової школи, підготовка і проведення предметних олімпіад, проведення моніторингів, вибір підручників, використання модельних програм тощо.   

          У закладі ведеться робота щодо забезпечення якості освіти та якості освітньої діяльності. Протягом навчального року робочою групою проведено самооцінювання за напрямом «Освітнє середовище».

 Відповідно до Указу Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» та продовження строку дії воєнного стану, Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану», статті 571 Закону України «Про освіту», листа МОН України від 06.03.2022 №1/3371-22 «Про організацію освітнього процесу», наказу Міністерства освіти і науки України від 28 березня 2022 № 274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні», листа МОН України від 29.03.2022 № 1/3725-22 «Про організацію освітнього процесу в початковій школі в умовах воєнного часу», розділу ІІІ Положення «Про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 08 вересня 2020 року №1115, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 вересня 2020 року за №941/35224, починаючи з 24 лютого по 7 червня, освітній процес був організований із використанням технологій дистанційного навчання. Під час організації навчання з допомогою технологій дистанційного навчання було дотримано принцип академічної свободи вчителів у виборі форм і методів навчання, враховано надзвичайну ситуацію та технічні можливості забезпечення навчання вчителями та учнями.

          У поточному навчальному році відбулися значні зміни щодо підвищення якості організації  навчання за допомогою технологій дистанційного навчання. Забезпечення виконання освітніх програм, навчальних програм та навчального плану відбулося за рахунок внесення змін у структуру року,  зміни до календарно-тематичного планування з предметів інваріантної та варіативної складової навчального плану закладу освіти для забезпечення якісного виконання програм, додаткових консультацій з використанням технологій дистанційного навчання, організації самостійної навчальної діяльності учнів.

          Педагогічними працівниками застосовувались різні інструменти навчання та засоби комунікації. Були створені групи учнями у соціальних мережах (Viber, Telegram), використовувались застосунки Google. У закладі освіти використовували єдину освітню платформу Microsoft Teams під час дистанційного навчання для учнів початкових класів та учнів середніх та старших класів,  що забезпечило комфортний освітній процес. Педагогічними працівниками використовувався синхронний та асинхронний режими освітньої діяльності. Вчителі створювали спільні  Google файли, презентації, документи, де працювали разом з учнями. Для швидкої перевірки знань учнів використовували Google - форми, тести  на платформі На урок, Всеосвіта. Постійно перевіряли надіслані роботи учнів: фото-, скрінкопії виконаних завдань та повертали оцінені роботи назад. Рекомендували учням освітні ресурси, ігрові навчальні платформи, матеріали Всеукраїнської онлайн школи.

          Частина учнів, перебували за межами країни, вимушено перемістилися за кордон. Заклад постійно моніторив дані, скільки здобувачів освіти продовжили навчання, де вони перебувають, з яких причин не продовжили навчання, хто повернувся в країну. Для переміщених учнів налаштували освітній процес якнайкраще для них, враховуючи різний час, відсутність технічних засобів, інтернету тощо. Усі наші учні підтримували зв’язок з вчителями, по можливості виконували та надсилали завдання.

          Відповідно до наказу МОН від 01.04.2022 року №290 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2021/2022 навчального року», семестрове оцінювання за ІІ семестр здійснилось за результатами: тематичного оцінювання; поточного оцінювання; підсумкового оцінювання за ІІ семестр, що може здійснюватися у вигляді письмової контрольної роботи, онлайн-тестування, діагностичної роботи, усної співбесіди тощо.

          Річне оцінювання здійснювалось на підставі семестрових оцінок. Річна оцінка не обов’язково була середнім арифметичним від оцінок за І та ІІ семестри. Під час виставлення річної оцінки враховуватися динаміка особистих результатів навчання учня (учениці) з предмета та сформованість в учня (учениці) уміння застосовувати набуті знання. У 1-4 класах підсумкова оцінка за рік, відповідно до Методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 13.07.2021 № 813, визначена з урахуванням динаміки досягнення того чи іншого результату. Електронні журнали у закладі відсутні.

          Класні керівники постійно підтримували спілкування з учнями, батьками в телефонному режимі, листування через особисті електронні пошти, соціальні мережі та чати. Кожний класний керівник володів інформацією про місце перебування кожного учня й те, чи продовжив він навчання, і надавав її керівнику закладу освіти.

          Частина запланованих виховних заходів не була проведена, частина проведена у дистанційному форматі. Із метою відволікання дітей від війни, зняття психологічної напруги, поширенню волонтерської діяльності, педагогом організатором, класними керівниками, проводилися бесіди, челенджі, акції, онлайн-навчання щодо дій під час повітряної тривоги, поводження з вибуховими предметами, наданні домедичної допомоги тощо.

           Постійно проводилась психологічна підтримка учасників освітнього процесу. Учням, вчителям та батькам, надавалась допомога щодо подолання стресу, тривожності, надавались консультації, рекомендації, поради. Педагоги, під час уроків, застосовувати дихальні вправи, що допомагають заспокоїтися та зняти напругу. Розвивали в учнів критичне мислення: вміння вирізняти офіційні джерела інформації, сумніватися, уміти перевіряти інформацію, щоб розпізнавати фейки, аналізувати різні точки зору, розрізняти переконливі аргументи та прояви маніпуляції.

          Психологічна служба навчала учнів розуміти, виражати та керувати власними емоціями, застосовуючи спеціальні вправи з «Посібника самодопомоги» та тренінгової програми «Вчимося керувати емоціями».

В умовах правового режиму воєнного стану, вчителі підвищували свій професійний рівень, залучали учнів до участь в дистанційних олімпіадах, конкурсах, проєктах, отримували подяки та сертифікати.

Учні закладу освіти активно залучені  до гурткової роботи.  На базі закладу загальної середньої освіти діють гуртки: «Літературна творчість», «Міні-футбол», «Джура», «Струни серця», «Маленькі зірочки», «Вокальний», « Танцювальний». Позашкільною освітою охоплено 65 % учнів закладу.  Керівники гуртків продовжували роботу з обдарованими учнями. Так, гуртківці літературного гуртка отримали міжнародні відзнаки за свою творчість, а керівник гуртка, член Спілки письменників України Тетяна Лісненко влітку 2022 року презентувала авторську збірку «Страшне обличчя у війни». Т. Лісненко  -  переможниця Всеукраїнської літературної премії ім. О. Олеся за збірку поезії «Вічна дорога до мами» від ГО «Сумське земляцтво в м. Києві»; в номінації «Найкраща україномовна книга» на Міжнародному літературно-духовному фестивалі «Сузір’я Духовності» в м. Київ, 2019 рік.; у Всеукраїнському літературному конкурсі "Українка: жінка-волонтер, жінка-герой". Нагороджена орденом Олександри Деревської, медаллю «За служіння мистецтву», а збірки «Сльоза пекуча» та «Розхристане літо» номіновано на щорічну премію Президента України.

З 2021 року  заклад бере участь у проєкті «Кіноклуб медіапросвіти з прав людини Docudays UA», який створений для проведення регулярних  показів документальних та навчальних кінофільмів про права людини з супровідними дискусіями з освітньою та правопросвітницькою метою.

У 2021-2022 н.р. функціонували 3 класи з інклюзивним навчанням, де навчалися 3 учня з особливими освітніми потребами.

Освітній процес забезпечували 23 педагоги, із них 1- учитель-методист,  2 – старших учителі, вищу кваліфікаційну категорію мають 7 педагогів, першу – 6, другу – 6, спеціаліст – 5.

Заклад освіти має 11 навчальних кабінетів (математики, хімії, української мови, інформатики, іноземної мови, історії, зарубіжної літератури – по 1 кабінету), 2 майстерні (майстерня для кулінарії, роботи з тканиною для дівчат та майстерня для обробки деревини для хлопчиків) та 1 спортивна кімната.

Чотири кабінети укомплектовано інтерактивними комплексами; сім – мультимедійними проекторами.

У закладі освіти обладнаний окремий майданчик для учнів початкової школи, наявне ігрове та фізкультурно-спортивне обладнання, що відповідає віковим особливостям учнів 1-4 класів. Для учнів базової школи обладнано три спортивних майданчики: футбольне та волейбольне поле з трав’яним покриттям, тренажерний майданчик.

Для дітей з особливими освітніми потребами облаштована ресурсна кімната, у якій проводяться з ними заняття. Ресурсна кімната  забезпечена  дидактичними засобами навчання  відповідно до нозології.

У 2021-2022 н.р. у закладі  проводилася активна робота щодо створення медіатеки.

Харчування в закладі організовано приватним підприємцем, який орендує приміщення кухні площею 18 кв.м. згідно з договором оренди. У буфеті реалізується випічка в пакетованому вигляді.

Фінансові показники 2021/2022 н.р.

Штатний розпис Роменського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів № 8 затверджено в кількості 37,63 штатної посади.

Середня заробітна плата у 2021 році – 8 571,90 гривень.

Кошторис закладу на 2021 рік – 3 871 855,00 + 1 800 632,00 гривень.

                           Підсумки освітнього процесу за 2021/2022 н.р.

Педагогічний колектив закладу у  2021/2022 навчальному році  проводив роботу спрямовану на покращення якості викладання навчальних предметів, творчий пошук нових, ефективних форм і методів навчання і виховання учнів, подальше підвищення педагогічної майстерності, удосконалення форм і методів індивідуального розвитку особистості. У закладі освіти створено умови для самореалізації особистості кожного учня.

Вивчення навчального матеріалу предметів інваріантної та варіативної складових робочих навчальних планів у  2021-2022 навчальному році завершено; зміст та обсяг з усіх дисциплін відповідає чинним навчальним програмам.

За результатами річного оцінювання рівень навчальних досягнень є наступним:

 

За підсумками навчального року атестовані всі учні 3-9 класів.

                 

                    Середній бал з предметів по класам за рік:

 

               

              Підсумки методичної роботи у 2021/2022 навчальному році

Керуючись Законом України «Про загальну середню освіту», Положенням про методичну роботу у школі, Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, методична робота була спрямована на реалізацію методичної проблеми школи «Формування  інформаційно-комунікаційної та комунікативної компетентностей учнів на засадах особистісно-орієнтованого  та діяльнісного підходів».

Організаційно-методичний супровід  професійної майстерності  педагогів,  вивчення педагогічними працівниками  теорії та методики навчання та виховання учнів,  актуальних питань  педагогіки та психології, досягнень сучасної  науки здійснювала педагогічна рада. Координувала методичну роботу  заступник директора з навчально-виховної роботи Глушенко П.О.

В структурі  методичної роботи  функціонували  методичні об`єднання:

  • учителів предметів  суспільно-гуманітарного циклу (керівник Лісненко Т.С.).
  • учителів предметів  природничо-математичного циклу (керівник Пигар З.А.)
  • учителів початкової школи (керівник Солонинка О.В.)
  • класних керівників  (керівник Кондратенко А.М.).

 Методична робота з педагогічними кадрами була спрямована на  формування професійної компетентності, збереження та розвиток  творчого потенціалу  кожного педагога. Її  головною метою стало надання реальної, дієвої допомоги педагогам у процесі розвитку їхньої майстерності, яка базується на принципах конкретності, науковості, оперативності, системності, практичної спрямованості та оптимального поєднання різних форм і методів роботи.

На засіданнях методичних об’єднань розглядалися питання:

  • проведення І  етапу  Всеукраїнських олімпіад з навчальних дисциплін та  підсумки   участі у ІІ  етапі олімпіад;
  • організація та проведення тематичних тижнів;
  • організація дистанційного навчання в умовах воєнного часу.

Відповідно до  перспективного плану атестації у 2021-2022 навчальному році  чергову атестацію пройшли твоє педагогів: присвоїли кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії» – Прокопенко Т.І. (вчителю трудового навчання), присвоїли кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії» - Іщенко А.О. (педагогу-організатору, вчителю географії), встановили 12-й тарифний розряд Максьомі А.Б. (керівнику гуртка «Струни серця»).

Відгукуючись на виклики сьогодення та потреби педагогів, держава передбачила можливість безперервного навчання вчителів у Законі України “Про освіту” від 05.09.2017, відповідно до якого професійний розвиток педагогічних працівників передбачає постійну самоосвіту, а педагог має можливість обирати один з видів освіти – формальну, неформальну чи інформальну.

У цьому навчальному році було проаналізовано залученість до неперервного навчання педагогів Роменської ЗОШ І-ІІ ст. №8, а саме участь у тренінгах, майстер-класах, семінарах, вебінарах, (не)конференціях EdCamp.  Підвищення кваліфікації (неформальна та інформальна освіта) здійснюють всі педагоги школи. Найактивніше педагоги користувалися платформою НаУрок, EdErа, Всеосвіта і Prometheus та підвищували фаховий рівень шляхом участі у (не)конференціях у форматі EdCamp, а також користувалися іншими платформами для неформальної освіти, а саме: Unicef, ГО “Дитячий фонд Здоров’я через освіту”, Цифрове видавництво MCFR, Видавничий дім “Освіта”, МІКСІКЕ, National Geographic LearningIncreasing Expectations, MM Publications, Cambridge.

          Педагогічні працівники закладу   брали участь у роботі  професійних спільнот громади та області.  Учитель І категорії Яцура Р.В. взяв участь у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року 2022» у номінації  «Провознавство». Усі педагоги   володіють інформаційно-комунікаційними технологіями.  У проведенні уроків та виховних заходів  застосовують мультимедійну та  комп’ютерну техніку.

Про підсумки виховної роботи за 2021 /2022 навчальний рік

Протягом 2021-2022 навчального року у Роменському ЗЗСО І-ІІ ступенів № 8 було створено максимально сприятливі умови для розвитку та формування особистісних здібностей кожної дитини в умовах пандемії.

Протягом 2021 - 2022 н. р.  за окремими планами у закладі   проведено заходи, які охоплюють усі напрямки виховання: національно - патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне:

вересень: День знань, перші уроки присвячені тридцятій річниці Незалежності України, благодійна акція «Серце до серця», тренувальна евакуація з пожежної безпеки, Олімпійський тиждень, урочистий мітинг присвячений Дню визволення міста Ромни, профілактичні бесіди з працівниками пожежної частини та ювенальної поліції, екскурсія до Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України, активна участь вихованців гуртка «Літературна творчість» у конкурсах ( керівник: Тетяна ЛІСНЕНКО), Тиждень протидії булінгу, виховні години «Нам потрібне мирне небо»;

жовтень: Виставка виробів «Дари осені», День Працівників освіти (Роменський міський будинок культури та Роменський ЗЗСО І-ІІ ступенів № 8),  ІІ Міжнародний урок доброти, Тиждень національно-патріотичного виховання, благодійна акція «Гостинець солдату», «Козацькі забави», Міжнародний тиждень медіаграмотності, покладання з нагоди визволення України від фашистських загарбників;

листопад: Тиждень рідної мови, засідання учнвського самоврядування «STOP-булінг», Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху «Осінь-2021», Тиждень толерантності, виховні години до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників, виховні години до Дня гідності та свободи, засідання учнівського самоврядування «Професія майбутнього», виховні години до Дня пам’яті жертв Голодомору, Тиждень доброчесності

 грудень:16 днів проти насилля, Тиждень права, виставка малюнків до Дня збройних сил України, День української хустки, акція «Годівничка», День вшанування наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, День Святого Миколая, відкриття Новорічної ялинки, Новорічна лотерея, виставка новорічних  виробів « Зимова фантазія», участь у конкурсі «Миколай збирає таланти», Новорічні ранки 1-4 клас, Новорічна феєрія для 5-6 клас;

січень: Тиждень Творчості, День Соборності України,Інжерерний тиждень, Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, День пам’яті героїв Крут, , Інженерний тиждень;

лютий: День Закоханих, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Тиждень безпечного інтернету та медіаграмотності , виховні години до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні, Лего-тиждень у початковій школі, Науковий тиждень-STEAM, День Народження Лесі Українки;

березень : Створення малюнків на підтримку ЗСУ, Створення відео на підтримку ЗСУ ( вчителі), Інформаційна хвилинка «Бути жінкою – це …», Шевченко закликає –Україна перемагає (Шевченківські читання), Участь у конкурсі «Війна очима дітей» ( Арсен Матвієнко), День добровольця ( інформаційна хвилинка), Учнівське самоврядування – Гімн під гітару на підтримку України від Катерини Тихенко, Авторський вірш від Президента закладу Тетяни Каплун «Війна»,  Онлайн-марафон малюнків  «Все буде Україна», Лідери учнівського самоврядування – Валерія Каплун «Нема на світі України, немає другого Дніпра», Загальнонаціональна хвилина мовчання о 9.00 кожного дня

Відео-заклик до країн НАТО від учнів початкової школи «Закрийте небо над Україною», Учнівське самоврядування – Дмитро Правдюк «Варто чи ні» гра на піаніно, Авторский вірш Дмитра Правдюка « Ніхто не вірив, що війна почнеться…», День Народження Ліни Костенко (інформація), Відео-заклик від учнів 8 класу «Stop war», Виховна година «Все буде Україна», 5 клас, Всесвітній день поезії ( Челендж «Поетичні рядки, які мене надихають…»), Челендж «Після перемоги я…», Виховна година «Супергерої безпеки», 3 клас,

Челендж «Моя улюблена дитяча книга», Корисні посилання «Нація, яка читає непереможна» ( Всеукраїнський тиждень дитячого читання), Інформація до Всеукраїнського дня боротьби з туберкульозом, Відео-декламування віршів від учнів 5 класу «Україна понад усе», Перегляд відео «Година Землі», Лего-поробки від учнів закладу «Україна переможе», Перегляд мультфільму від ЮНІСЕФ «Мінна безпека», Челендж «Дякую ЗСУ», Перегляд мультфільму «Сирена моя помічниця»

квітень: Челендж «Весна без війни», Челендж «Банка позитиву», «Діти цвіт нації» - прапор формату А3 від Поліни Карапульки, Відео від лідерів учнівського самоврядування «З Україною в серці» ( про міста України), Група Вайбер учнівського самоврядування «Дізнайся своє передбачення…», ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я:

- Відео від лідерів учнівського самоврядування до Дня Здоров’я

- Відео «Доброго дня, ми з України» ( І.Черцов, С.Кріль)

- Відео + виховна година « Здорова нація – непереможна» ( 5 клас)

- Онлайн-руханка до ДНЯ ЗДОРОВ’Я

- Відео від учнів закладу « Здоров’я понад усе»

- Малюнки 5 клас «Здорова нація – непереможна»

- Виховна година « Як піклуватися про своє здоров’я?»

- Виховна година « World Health Day» (Padlet), 8 клас

- Виховна година «Здоровянайцінніший скарб», 3 клас, Челендж «Хай буде весна…»,  Збори учнівського самоврядування «Все буде Україна.Цікава Україна.Разом до перемоги», Всеукраїнський конкурс « Україна починається з тебе» ( учнівське самоврядування):

- І місце ( В.Іванченко, В.Салатун, А.Свирид)

-ІІ місце ( Д.Білошніченко)

13.04 Всеукраїнський конкурс « Я громадянин. Я маю право» ( І місце – Тетяна Каплун)

- Всеукраїнський конкурс «Захисники і захисниці України» ( ІІІ місце – Софія Стрижакова)

- Конкурс малюнків «Українська родина – міцна і єдина»

- Обласна акція волонтерських ініціатив «Добрий вчинок»

Участь у проєкті «Україна майбутнього», створення онлайн-постерів «Все буде Україна», челендж «Кімнатні рослини щастя», онлайн-конкурс «Україна починається з тебе», Челендж «Що б Ви хотіли сказати кожному українському воїну», День пожежної охорони,  створення телеграм-каналу «Виховна робота», Тиждень психології, «Ой у лузі червона калина» Діана Білошніченко, перемоги у міському заочному онлайн-конкурсі малюнків «Українська родина міцна і єдина», Челендж «Дивовижний світ», онлайн-виставка «Творчість – запорука гарного настрою»;

травень: Челендж «Великоднє диво», відео від учнівського самоврядування «Україна понад усе», Челендж «Найрідніша» до Дня Дня Матері, День пам’яті 2022 віртуальна екскурсія «Чорнобиль у 3D», Челендж «Дзвони Чорнобиля», тренінг з лідерами учнівського самоврядування «Місія оратора», участь у ІІ Міжнародному фестивалі-конкурсі творчості «Змагаймось за нове життя», «Там, біля тополі калина росте» Діана Білошніченко, відеовізитівка Роменського ЗЗСО І-ІІ ступенів для майбутніх першокласників,  Мінна небезпека, Челендж «Моя улюблена цитата з Гаррі Потера»,  Челендж «Парасольки», Челендж «Кондитерське диво», челендж «Мої дивовижні кактуси», Челендж «Неймовірні кульбаби», День Європи, Челендж « Моя українська родина – моя святиня», відео «Ватра 2022 - Джура», Челендж «Весняні українські слова, які Вас надихають», День Вишиванки 2022, результати участі у міській краєзнавчій конференції учнівської молоді « Герої сучасності – серед нас» , історичний  комікс «Депортація кримських татар», Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху – Весна 2022, День Героїв, День слов’янської писемності та культури

червень: День захисту дітей, відео «Останній дзвоник», відеоспогад «Як пройшов наш навчальний рік 2021-2022», відео «Випускний 2022» 9 клас, випускний 4 клас

      Протягом року у закладі працювало методичне об'єднання класних керівників (кер. Кондратенко А. М.). Робота МО класних керівників протягом навчального року здійснювалась згідно розглянутого і затвердженого плану роботи МО. МО працювало над проблемою: «Підвищення ефективності навчально-виховного процесу шляхом особистісно-орієнтованого підходу до розвитку творчих  можливостей учнів». Проводилися заплановані засідання, на яких класні керівники слухали і обговорювали доповіді, дискутували на теми виховання підростаючого покоління, а також отримували практичні поради психолога, які необхідні класному керівнику у своїй роботі. Проведено виховні заходи ( додаток 1)

Класні керівники перевіряють явку відвідування учнів, ведуть індивідуальну роботу з учнями, які схильні до постійних пропусків занять та активно впроваджують програму виховної роботи.

Учнівське самоврядування – один із важливих засобів організації життєдіяльності учнівського колективу. Аналізуючи роботу шкільного парламенту за рік можна впевнено сказати, що учні  Роменського ЗЗСО І-ІІ ступенів №8  вміють добре поєднувати навчальну діяльність з трудовою, виховну з ігровою, природоохоронну з благодійною, спортивну – із дозвіллям.

            Завдяки діяльності лідерів учнівського самоврядування «School Life» було проведено загальношкільні заходи: День працівників освіти, день Гідності та Свободи, день Святого Миколая, Новий рік, День Соборності Украни, День здоров’я-онлайн, Відеоролики-підтримка Збройних сил України, Онлайн - Останній дзвоник.

Засідання лідерів учнівського самоврядування проходять у вигляді тренінгових занять, на яких розглядаються питання лідерства, емоційного інтелекту, вибору професії, впевненої поведінки, толерантності, спілкування, здорового способу життя, академічної доброчесності, самооцінки, ораторського мистецтва, психології особистості, патріотичного виховання.

Лідери учнівського самоврядування активно долучилися до онлайн-конкурсів НаУрок, «Україна майбутнього», «За нашу свободу».

             Самоврядування – це реальний безперервний процес залучення учнів до суспільних справ. Діти вчаться відчувати відповідальність, проявляти ініціативу, допомагати один одному.

Отже, лідери учнівського самоврядування старанно виконують обов’язки прописані у Статуті закладу.

     З метою   виховання та забезпечення повноцінного розвитку здобувачів освіти закладу протягом року діяли гуртки: «Джура» (кер. Проценко О.А.), вокальний гурток «Струни серця» (кер. Максьома А. Б.), гурток «Юні барабанщики», «Хореографія»(Белова М.В.), гурток «Міні-футбол»(Проценко О.А.), «Літературна творчість»(Лісненко Т.С.). Результати своєї діяльності гуртківці представляли під час предметних  тижнів, брали участь у культурно-масових, мистецьких  та спортивних заходах, зокрема учасники  гуртка «Літературна творчість».( кер. Лісненко Т.С.), «Струни серця» (кер. Максьома А.Б) здобули такі перемоги:

«Література творчість»:

1.Всеукр. конкурс учнівських робіт “Я- журналіст” ( Каплун Т. участь)

2.Міський конкурс тв. робіт “Якою я бачу свою громаду участь (Правдюк Д.)

3.Літ.-мист. конкурс ім. Й. Дудки “Собори душ” (Каплун Т. участь, сувеніри)

4.Міжнар. літ. конкурс “Україна в барвах слова” (Каплун Т. Диплом за участь)

5.Міжнар. літ. конкурс “Україна в барвах слова” (Черцова Я. диплом за участь)

6.Всеукр. фестиваль-конкурс “Жар-птиця” (Черцова Я. І м. Диплом, кубок)

7.Всеукр. фестиваль-конкурс талантів “Беліве жорселе” ГО “Повір у себе” Черцова Я. Диплом І премія)

8. Всеукр. літ. конкурс “За мить до мрії” (Черцова Я. Диплом І премія, кубок)

9. ІХ міський Шевченківський марафон ”Ми чуємо тебе, Кобзарю…” (Черцова Я. І м. Диплом; Каплун Т.

 І м.грамота; Свирид А. ІІ м. подяка; Ситник А. ІІ м. подяка). Міжнародний фестиваль-конкурс “Буду жити в Україні” (Черцова диплом ІІ ст.).

Результати 6-и конкурсів ще невідомі:

(“Українські барви”, “Перлина Дніпра”, “Розправ крила, Україно”, “Україна єдина”, “Україна моя родина”, “Ми за безпечне майбутнє України”)

Укладена і роздрукована збірка учнівських творів
«Струни серця»:

1.Міський конкурс”Миколай збирає таланти”-Правдюк Анна(1 місце),Шейко Валерія(2 місце)

2.Міський  конкурс “Україна колядує”-Шейко Валерія(3 місце).

3.Міський конкурс ансамблів “Співуча веселка” (5 клас ,2 місце).

4.  Конкурс малюнка “Українська родина - міцна і єдина”-Савченко Анастасія(1 місце),Тищенко Богдана (2 місце), Матвієнко Арсен (3 місце).

Метою діяльності психологічної служби у 2021-2022 н.р. було є  сприяння створенню умов для соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психічного здоров’я, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти.

Пріоритетними завданнями діяльності практичного психолога у 2021-2022  навчальному році було визначено:

- систематичне проведення просвітницько-профілактичних заходів з учасниками освітнього процесу щодо медіаграмотності та медіа захисту;

- здійснення профілактичних заходів щодо попередження вживання алкоголю та наркотичних речовин підлітками;

- профілактика та подолання конфліктності, жорстокого поводження та булінгу в учнівському середовищі;

- робота кіноклубу Docudays UA при Роменському ЗЗСО І-ІІ ступенів № 8;

- попередження випадків професійного вигорання;

- створення сайту психологічної служби Роменського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів.

Протягом навчального року практичний психолог Зубко Н.М. систематично підвищувала професійну кваліфікацію через проходження онлайн-курсів «Відновлення тілесно-емоційної гармонії засобами арт терапії» («Переможні обрії освіти»), курси за вибором «Гіперактивні учні» (СОІППО), фахові курси підвищення кваліфікації (СОІППО).

Аналіз результатів роботи психологічної служби варто розпочати з ознайомлення із основними даними  соціального паспорту школи. Усього у Роменському закладі загальної середньої освіти протягом 2021-2022 навчального року навчалося 67 учнів, які відносилися до пільгового контингенту:

- здобувачі освіти, батьки яких  позбавлені  батьківського піклування, діти-сироти – 5;

- здобувачі освіти  потерпілі від Чорнобильської катастрофи – 1;

- здобувачі освіти, батьки яких призвані на військову службу під час  мобілізації на особливий період;  проходять військову службу за призивом під  час мобілізації, на особливий період;є звільненими військовослужбовцями, які були призвані на військову службу під час  мобілізації, на особливий період; були  призвані на військову службу під час  мобілізації, на особливий період, та загинули або померли; є працівниками правоохоронних органів – учасників АТО – 18;

- здобувачі освіти, які навчаються в інклюзивному класі – 3;

- здобувачі освіти , що проживають  у сім’ях,  у яких сукупний дохід на кожного  члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня  забезпечення  прожиткового мінімуму (станом на 01.06.2021) – 4.

- здобувачі освіти з інвалідністю – 5;

- здобувачі освіти з багатодітних сімей – 31.

Протягом 2020-2021 н.р. психологічною службою проведено психологічні/педагогічні дослідження (охоплено 230 осіб), індивідуальне консультування (охоплено 39 осіб), групове консультування (охоплено близько 140 осіб), профілактичні заходи (охоплено 229 осіб), індивідуальну корекцію (охоплено 4 особи),   навчальну діяльність (охоплено 20 осіб), тренінги, ділові ігри,  просвітницькі заходи (близько 220  осіб).

Відбувалися виступи на педагогічних нарадах («Звіт про роботу психологічної служби за І семестр 2021-2022 н.р.», «Моніторинг ефективності виконання планів заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу в навчальному закладі протягом І семестру 2021-2022 н.р.», «Рекомендації  педагогічним працівникам щодо ефективної організації власної діяльності та взаємодії з учнями в онлайн-режимі.); виступи на батьківських зборах («Рекомендації батькам щодо виховання дітей», «Кібербулінг» та ін.

На базі закладу працював факультатив з психології: «Психологія спілкування» (5 клас).

У 2021-2022 н.р. проводилися тематичні тижні, зокрема «Тиждень протидії булінгу» (20.09.-24.09.2022), «Тиждень толерантності» (15.11. – 19.11.2022),  «16 днів проти насилля» (25.11.- 10.12. 2022), «Онлайн-тиждень психології» (з 18.04.-22.04.2021). Також відбувалися заходи, присвячені святам «Європейський день протидії торгівлі людьми», «Всесвітній день доброти», «Всесвітній день боротьби зі СНІДом або день солідарності з ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД», «Міжнародний день людей з інвалідністю», «День безпечного Інтернету»,  та ін.

Психологічна служба закладу працювала у просвітницькому та профілактичному напрямках з наступних питань: виховання толерантного ставлення, формування навичок здорового способу життя, попередження булінгу та мобінгу, формування навичок безпечної поведінки в Інтернеті, вигорання під час дистанційного навчання та COVID-19, ВІЛ/СНІД, вживання наркотичних речових, професійне самовизначення, дискримінація, кібербулінг, стресостійкість та ін..

У зв’язку зі складною ситуацією в Україні, пов’язаною із воєнними діями  в навчальному закладі було запроваджено психологічні п’ятихвилинки.

Продовжувала свою роботу Рада з профілактики правопорушень. За навчальний рік проведено 5 засідань. Всього на внутрішкільному обліку перебувало 2 учня (1-9 клас, 1-6 клас), з якими систематично проводилася індивідуальна робота, як зі сторони практичного психолога, так і класних керівників.

Також активно проводилася робота наркологічного посту. За 2020-2021 н.р. проведено понад 30 просвітницьких та профілактичних бесід на годинах класного керівника та годинах психолога. Дана робота була спрямована на запобігання тютюнопаління, вживання спиртних напоїв та наркотичних речовин.

У навчальному закладі проводилася робота з попередження девіантної поведінки: бесіди з учнями, діагностична робота, консультування батьків. Так було складено, затверджено та виконано «План спільних дій спрямованих на запобігання та протидію булінгу  Роменського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів № 8 та сектору превенції з ювенальної превенції Роменського району відділу поліції на 2021-2022 н.р. Проводилися засідання психолого-педагогічних консиліумів. Всього за рік – 4 засідання, на яких розглядалися питання щодо психологічної адаптації учнів 1 та 5 класів. Також були проведені засідання психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП.

У 2021-2022  продовжував свою роботу Кіноклуб медіапросвіти з прав людини Docudays UA. 05.10.2021 було проведено кінопоказ та обговорення документального фільму "Джованні та балет на воді". Режисер - Астрід Буссінк.

Протягом навчального року активно проводилася профорієнтаційна робота. 12.10.2021 учні 8 та 9 класів долучалися до Всеукраїнського онлайн-уроку профорієнтації для учнів 7-11 класів в рамках реалізації проєкту з профорієнтації та побудові кар'єри «Обери професію своєї мрії».

Учні 9 класу здобули 2 місце у міському конкурсі пам'яток "STOP bullying"!.

Під керівництвом практичного психолога учениця 7 класу Білошніченко Діана виборола друге місця на міському конкурсі-захисті наукових робіт МАНУМ та Всеукраїнському конкурсі винахідницьких та раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напрямку.

Методична розробка «Особливості роботи  вчителя фізичної культури з дітьми з   особливими освітніми потребами (Синдром Дауна)» посіла перше місце на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у додатковій номінації.

Було створено сторінку психологічної служби Роменського ЗЗСО І-ІІ ступенів № 8 у мережі Facebook. Інформація систематично оновлюється.

Під час дистанційного навчання для роботи з учнями, батьками та педагогами використовувалися такі платформи: Teams, Viber, Facebook, Google Met.

Покращення матеріально-технічної бази закладу

Для покращення матеріально-технічної бази у 2021/2022 н. р.  були проведені поточні ремонти класів, кабінетів, бібліотеки, спортивної, актової зали, їдальні та інших шкільних приміщень. Проведені роботи з облаштування укриття, технічної перевірки стану вогнегасників.

ЗАВДАННЯ НА 2022/2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

  • Сприяти впровадженню в практику роботи закладу сучасних освітніх технологій, передового педагогічного досвіду вчителів закладу, громади, області, держави.
  • Проводити системний, цілеспрямований моніторинг усіх напрямків освітнього процесу закладу.
  • Підвищити особисту відповідальність кожного члена педагогічного колектива за якість та результативність роботи.
  • Продовжити роботу з подальшої інформатизації освітнього процесу, оволодівати інструментами дистанційного навчання.
  • Забезпечити виконання плану проходження вчителями курсів підвищення кваліфікації на 2022/2023 навчальний рік.
  • У відповідності з планом атестації педагогічних працівників на 2022/2023 навчальний рік провести атестацію вчителів.
  • Створити необхідні умови для активної роботи з обдарованими учнями  шляхом залучання їх до участі в інтелектуальних конкурсах, предметних олімпіадах різних рівнів, змаганнях, роботі МАН  тощо.
  • Продовжити роботу по формуванню в учнів навичок здорового способу життя. Створити умови для оздоровлення та відпочинку дітей пільгового контингенту .
  • Забезпечити соціальний захист учнів та працівників закладу
  • Підвищити ефективність роботи з попередження дитячого травматизму як під час освітнього процесу так і поза межами закладу.
  • Спрямовувати виховну роботу на формування в дітей та молоді любові до Батьківщини, загальнолюдських  якостей.
  • Популяризувати культурне розмаїття, історичну спадщину країни, рідного краю; формувати історичну пам’ять підростаючого покоління; забезпечити духовну єдність поколінь.
  • Сприяти формуванню духовно-моральних взаємин між усіма учасниками освітнього процесу, толерантного ставлення до представників інших народів, культур і традицій, до однолітків, батьків, інших людей; вихованню пошани та любові до культурного спадку свого народу та мистецтва, культивуванню кращих рис української ментальності: працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, відповідального ставлення до природи.
  • Активізувати застосування сучасних форм і методів правової та превентивної освіти, формуванню здорового способу життя, фізичного розвитку і культури, спрямованих на формування сталої відповідальної поведінки, імунітету до негативних впливів соціального оточення.
  • Продовжити зміцнювати та вдосконалювати навчально-матеріальну базу навчального закладу, залучивши як бюджетні так і позабюджетні кошти.

Річний звіт про діяльність Роменського ЗЗСО I-II ступенів №8

у 2020-2021 н.р. 

Роменський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів №8 Роменської міської ради Сумської області здійснює освітню діяльність у двох відокремлених приміщеннях, зданих в експлуатацію в 1923 році. Проєктна потужність закладу – 250 учнів.

У 2020/2021 навчальному році у закладі функціонує дев’ять класів, у яких навчаються 227 учнів, один клас інклюзивний, у ньому навчається одна дитина. Три учні навчаються на індивідуальній формі (педагогічний патронаж). У 2020-2021 н.р. навчальний заклад пройшов інституційний аудит ДСЯО у Сумській області.

1. Освітнє середовище закладу освіти

Територія закладу освіти в переважній більшості є безпечною. Асфальтні доріжки, які сполучають будівлі, потребують ремонту.

У закладі освіти обладнаний окремий майданчик для учнів початкової школи, наявне ігрове та фізкультурно-спортивне обладнання, що відповідає віковим особливостям учнів 1-4 класів. Тіньові навіси відсутні.  Для учнів базової школи обладнано три спортивних майданчики: футбольне та волейбольне поле з трав’яним покриттям, тренажерний майданчик. Усе обладнання знаходиться в задовільному стані. Повітряно-тепловий режим у навчальних приміщеннях закладу освіти відповідає санітарним вимогам, питний режим забезпечується  індивідуально кожним учнем.

У закладі освіти проводиться щоденне вологе прибирання всіх приміщень. Їдальня розміщена в цокольному поверсі, обідня зала, столи, стільці, місця для видачі готових страв чисті та регулярно миються (розроблено відповідний графік). Рукомийники з проточною холодною водою, рідке мило та електросушарки розміщені в обідній залі. Харчування організовано приватним підприємцем, який орендує приміщення кухні площею 18 кв.м. згідно з договором оренди. У буфеті реалізується випічка в пакетованому вигляді. За результатами анкетування,  62,5% батьків переважно задоволені організацією харчування у школі, 67,7% учнів та 69,6% педагогічних працівників повністю задоволені харчуванням у закладі освіти. Організація харчування в закладі освіти вимагає змін щодо асортименту буфету їдальні, графіка харчування (перерви короткі, по 15  хвилин).

У школі облаштовано три санвузли на І  поверсі в добудованому приміщенні: для дівчат,  хлопців  та  працівників.

Кількість здобувачів освіти не перевищує проєктну потужність закладу. Усі навчальні приміщення використовуються в освітньому процесі. Заклад освіти має 16 навчальних кабінетів (математики, хімії, української мови, інформатики, іноземної мови – по 1 кабінету), 2 майстерні (майстерня для кулінарії роботи з тканиною для дівчаток та майстерня для обробки деревини для хлопчиків) та 1 спортивна зала. Навчальні приміщення розміщуються у двох будівлях: усі навчальні кабінети, учительська, бібліотека, їдальня (на 50 місць), спортивна зала; у другій – актова зала, кабінет завідуючої господарством, газова котельня. Навчальні кабінети початкових класів розташовані на першому  поверсі. Шкільні кабінети обладнані засобами навчання для виконання навчальних програм, зокрема й відповідно до вимог Нової української школи. Усі навчальні кабінети мають доступ до мережі Інтернет. Спортивна зала розміщена в цокольному поверсі в переобладнаному приміщенні гардеробу, бо типовим проєктом школи вона не передбачена. Площа спортивної зали достатня для проведення занять з одним класом. Майстерні для проведення уроків трудового навчання розміщені в окремій будівлі. Обладнання майстерень потребує оновлення.

У закладі освіти один кабінет інформатики, в якому сім комп’ютерів, підключених до мережі Інтернет. Проте в групах навчається до 16 учнів, що обмежує доступ до виконання практичних завдань на уроках інформатики.

Усі вчителі школи забезпечені окремими робочими місцями. У закладі освіти в достатній кількості створені  рекреаційні зони для відпочинку учасників освітнього процесу. В рекреації І поверху встановлений тенісний стіл.

У закладі регулярно проводяться навчання/інструктажі з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій, інструктажі з домедичної допомоги, про що вказали 100% педагогічних працівників та 65% учнів. Більшість педагогічних працівників пройшли навчання з домедичної допомоги на онлайн-платформі EdEra, що підтверджено сертифікатами.

Учасники освітнього процесу дотримуються вимог щодо охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки.

Під час спостереження за освітнім середовищем закладу виявлено, що на всіх комп’ютерах установлено фільтри для блокування реклами та небажаного контенту.

В школі відбувається інформування батьків щодо безпечного використання мережі Інтернет , про що вказали 59% батьків, водночас 56% батьків відмітили, що з ними постійно проводиться робота щодо попередження кібербулінгу, а 90% учнів зазначили, що інформування щодо безпечного використання мережі Інтернет проводяться через інформаційні заходи.

У закладі освіти розроблений, затверджений та оприлюднений на вебсайтi План заходiв, спрямованих на запобігання та протидію булiнгу (цькуванню). До його розробки  було залучено 97% педагогічних працівників, про що вони вказали під час анкетування. Заклад освіти співпрацює з представниками правоохоронних органів, іншими фахівцями, залучаючи їх до роботи з питань запобігання та протидії булінгу, про що зазначили всі педагогічні працівники школи.

У школі забезпечено дотримання етичних норм, поваги до гідності, прав і свобод людини, визначеними правилами поведінки учасників освітнього процесу в закладі освіти, що погодженi з учнiвським самоврядуванням, затвердженi педагогiчною радою та оприлюдненi на вебсайтi закладу освіти.

У закладі освіти здійснюється облік відсутності здобувачів освіти на заняттях: класними керівниками ведеться окремий журнал відвідування, де вказуються причини відсутності учнів у школі, збираються документи, що пояснюють відсутність учнів на заняттях. Пропусків занять здобувачами освіти через прояви булінгу, дискримінації, насильства не зафіксовано.

У закладі освіти архітектурна доступність забезпечена частково: безперешкодний рух територією закладу, контрастне маркування на підлозі, візуалізація призначень та широкий безпороговий вхід до навчальних приміщень. Для дітей з особливими освітніми потребами облаштована ресурсна кімната, у якій проводяться з ними заняття. Ресурсна кімната  забезпечена  дидактичними засобами навчання  відповідно до нозології. Заклад освіти забезпечений фахівцями та залучає фахівців, необхідних для реалізації інклюзивного навчання (укладено угоду про співпрацю з Комунальною установою «Інклюзивно-ресурсний центр» Роменської міської ради Сумської області), забезпечується корекційна спрямованість освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами, налагоджено співпрацю педагогічних працівників щодо навчання  цієї категорії дітей.

Для дитини з особливими освітніми потребами  була розроблена індивідуальна програму розвитку, до  створення якої залучалися батьки.

Висота парт регулюється в бібліотеці, ресурсній кімнаті та кабінетах початкової школи, обладнаних відповідно до вимог Нової української школи.

У бібліотеці закладу освіти є доступ до мережі Інтернет (Wi-Fi) та облаштовано зону для роботи з літературою та власними гаджетами. У плані роботи бібліотеки передбачено бібліотечні уроки та залучення ресурсів бібліотеки для проведення загальношкільних заходів.

2. Система оцінювання здобувачів освіти

Здобувачі освіти закладу отримують від педагогічних працівників інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень. На вебсайті школи оприлюднено критерії оцінювання навчальних досягнень учнів, затверджені Міністерством освіти і науки України. У переважній більшості навчальних кабінетів на інформаційних стендах розміщено критерії оцінювання навчальних досягнень учнів,  затверджені Міністерством освіти і науки України.

Більшість опитаних учнів та батьків вважають оцінювання результатів навчання в закладі освіти справедливим і об’єктивним.

У закладі освіти проводиться внутрішній моніторинг результатів навчання здобувачів не менше ніж з двох-трьох предметів упродовж навчального року. У Річному плані роботи закладу сплановано графік проведення моніторингових досліджень на навчальний рік,

В школі постійно здійснюється аналіз підсумків навчальних досягнень за семестр, за рік у динаміці та порівнянні з минулим роком.

Окрім поточного та підсумкового оцінювання, учителі, за результатами анкетування, використовують формувальне оцінювання (70%), самооцінювання (48%), взаємоцінювання  (39%).

Більшість педагогічних працівників спрямовують оцінювання навчальних досягнень на індивідуальний поступ учня.

Більше половини учнів упевнені, що вчителі переважно їх підтримують, вірять у їхні успіхи. 

Переважна більшість здобувачів освіти відповідально ставляться до процесу навчання. Так, 97% учнів вважають, що результат навчання залежить виключно від їхньої праці та наполегливості, 16% – від рівня викладання.

Вимагає покращення - застосування внутрiшнього монiторингy, що передбачає систематичне вiдстеження та коригування результатiв навчання кожного здобувача освiти – вимагає покращення; Спрямованість системи оцінювання на формування у здобувачів освіти відповідальності за результати свого навчання, здатності до самооцінювання .

3. Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти

Учителі закладу освіти планують свою професійну діяльність. У всіх педагогів наявне календарно-тематичне планування, що відповідає Освітній програмі закладу. Педагоги школи використовують освітні технології, спрямовані на оволодіння здобувачами освіти ключовими компетентностями та наскрізними вміннями. Переважна більшість учителів надають перевагу формуванню таких компетентностей: спілкування державною мовою, компетентність у галузі природничих наук, навчання впродовж життя, культурна, громадянська, екологічна та математична компетентності.

За заявами батьків педагогічні працівники закладу забезпечують реалізацію індивідуальних освітніх траєкторій учнів, які навчаються за індивідуальною формою здобуття освіти (педагогічний патронаж), та дитини з особливими освітніми потребами.  Менше половини вчителів мають власні розробки, що опубліковані на різних ресурсах.

Переважна більшість учителів використовують інформаційно-комунікаційні технології в освітньому процесі.

У закладі розроблений План підвищення кваліфікації педагогічних працівників на 2021 рік, яким передбачено  вибір різних форми та напрями підвищення кваліфікації: проходження курсів на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Сумського Державного педагогічного університету ім. А.С.  Макаренка,  використання інших видів і форм професійного розвитку, зокрема проходження онлайн-платформах, зокрема з питань інклюзивного навчання (48%).

У закладі освіти сплановано та реалізуються в різних формах заходи, що передбачають конструктивну співпрацю педагогів із батьками здобувачів освіти на засадах педагогіки партнерства. В Річному плані роботи закладу передбачені заходи щодо взаємодії з батьками з різних питань освітнього процесу. Більшість батьків стверджують, що педагоги закладу освіти забезпечують зворотний зв’язок із ними.

У школі налагоджено професійну співпрацю педагогів. У Річному плані (розділ «Організаційно-методична робота з педагогічними працівниками») були заплановані форми роботи, заходи, через які простежується взаємодія педагогічних працівників: діяльність методичних об'єднань,  надання методичної допомоги вчителям, які атестуються, взаємовідвідування уроків учителями методичних об’єднань (за графіком), вивчення та обговорення сучасних методик, інноваційних технологій, передового досвіду викладання базових предметів, проведення методичних семінарів і тренінгових занять, майстер-класів щодо впровадження інтегрованого підходу в навчанні, формування ключових компетентностей, методик особистісного й компетентнісно  орієнтованого підходу в навчанні, вихованні й розвитку учнів.

Педагогічні працівники формують культуру академічної доброчесності здобувачами освіти, інформуючи учнів про дотримання основних засад та  принципів академічної доброчесності під час проведення навчальних занять та у позаурочній діяльності

4. Управлінські процеси закладу освіти

У закладі освіти розроблено Стратегію розвитку на 2020-2025 роки, у створенні якої брала участь більшість педагогічних працівників. Проте Стратегія затверджена рішенням педагогічної ради, а не засновником закладу освіти. У Стратегії враховані напрями діяльності закладу освіти (освітнє середовище, освітня діяльність, педагогічна діяльність система оцінювання здобувачів освіти, освітній простір виховної діяльності, управлінська діяльність), за якими визначені ключові завдання та шляхи реалізації.

Річний план роботи враховує освітню програму закладу, розроблений у співпраці керівництва закладу освіти та всіх педагогічних працівників . План реалізує Стратегію розвитку закладу освіти, містить аналіз якості освітньої діяльності за минулий навчальний рік. Діяльність педагогічної ради спрямовується на реалізацію річного плану та стратегії розвитку закладу. Проте внесення змін до Річного плану роботи школи не було погоджено педагогічною радою та не затверджено наказами керівника.

У закладі освіти розроблене Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, що  схвалене на засіданні педагогічної ради, затверджене наказом директора, оприлюднене на вебсайті закладу освіти. 

Керівництво школи здійснює заходи щодо утримання в належному стані будівель, приміщень, обладнання, вивчає стан матеріально-технічної бази, планує її розвиток, звертається із відповідними клопотаннями до засновника (виконання ремонтних робіт будівель та приміщень, реконструкція шкільного стадіону, забезпечення архітектурної доступності закладу освіти, облаштування ресурсної кімнати, придбання меблів для облаштування освітнього середовища Нової української школи).

У Річному плані роботи школи простежується система заходів щодо аналізу стану матеріально-технічної бази та її вдосконалення.

У школі діють органи громадського самоврядування – учнівське самоврядування, батьківський комітет, представники яких беруть участь у проведенні різноманітних соціально-культурних заходів, організації дозвілля, удосконаленні освітнього середовища, спортивних заходах, пропаганді принципів академічної доброчесності тощо.

Освітні та громадські ініціативи учасників освітнього процесу,  спрямовані на сталий розвиток закладу та участь у житті місцевої громади (культурні, спортивні, екологічні проєкти, заходи) підтримуються керівництвом закладу освіти.

Вимагає покращення - Наявність стратегії розвитку та системи планування дiяльностi закладу, монiторинг виконання поставлених цілей i завдань; Формування вiдносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм; Органiзацiя освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рiшень на ocнові конструктивної спiвпрацi учасникiв освітнього процесу, взаємодії закладу освiти з мiсцевою громадою; Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності.

У закладі освіти розроблено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти (далі – Положення), яке схвалено на засіданні педагогічної ради (протокол №1 від 31.08.2020), затверджено наказом директора та оприлюднено на офіційному сайті закладу освіти. Положення містить розроблену стратегію та процедури забезпечення якості освіти, принципи, основні напрями із забезпечення якості освітньої діяльності, механізми функціонування системи забезпечення якості освіти, складові системи контролю якості освітнього процесу, критерії.

Варто відзначити, що роботу всього педагогічного колективу гідно оцінюють  батьки, учні, мешканці мікрорайону і ми не маємо проблем з набором дітей до школи. Разом ми впевнено крокуємо сьогодні, чітко бачимо свої завдання і разом досягнемо успіху на освітянській ниві.

Річний звіт про діяльність

Роменської загальноосвітньої школи I-II ст. № 8 за 2019/2020 навчальний рік

Для всіх учасників освітнього процесу 2019-2020 н. р.  став роком зміни керівництва школи, роком напруженої роботи, творчих здобутків, нових відкриттів.  Цей навчальний рік дав випробування  на міцність, згуртованість учнів,  педагогів та батьків під час дистанційного навчання в період пандемії.

У своїй діяльності протягом звітного періоду, ми керувалися Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положенням «Про загальноосвітній навчальний заклад» та іншими законодавчими документами України, що регламентують роботу навчального закладу, Статутом школи, правилами внутрішнього розпорядку, посадовими інструкціями, іншими нормативними документами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

Метою навчання в школі є всебічний розвиток дитини, її талантів, здібностей, компетентностей відповідно до вікових особливостей, формування цінностей, розвиток самостійності, творчості та допитливості особистості, що володіє знаннями відповідно до державних стандартів.

Навчально-виховний процес у школі забезпечують 22 учителі, усі мають вищу та неповну вищу освіту.

            За стажем педагогічної роботи:

  • до 3 років –  3 вчителі;
  • від 3 до 10 років – 5 вчителів;
  • від 10 до 20 років – 3 вчителі;
  • більше 20 років – 11 вчителів.

За рівнем педагогічної кваліфікації:

  • «спеціаліст вищої категорії» – 5 осіб, що становить 23 %;
  • «спеціаліст першої  категорії» – 7 осіб, що становить 32 %;
  • «спеціаліст другої категорії» – 6 осіб, що становить 27 %;
  • «спеціаліст» – 4 особи, що становить 18 %.

Звання «учитель-методист» має 1 вчитель; звання «старший учитель» – 2 учителів.

          Ці дані свідчать про наступне: у школі працює колектив учителів-однодумців, які прагнуть підвищувати свою педагогічну майстерність і покращувати якість наданих освітніх послуг шляхом упровадженням інноваційних технологій.

          Переважна більшість учителів у своїй діяльності з метою підвищення ефективності освітнього процесу використовує елементи тієї чи іншої інноваційної педагогічної технології.

Мережа класів і учнів Роменської ЗОШ І-ІІ ст. №8 у 2019-2020 н.р. :

1 клас - 17 учнів,

2 клас - 25 учнів,

3 клас - 21 учень,

4 клас - 25 учнів,

5 клас - 28 учнів,

6 клас - 29 учнів,

7 клас - 31 учень,

8 клас - 27 учнів,

9 клас - 22 учні.

Всього : класів - 9, учнів -225, середня наповнюваність   - 25 чол.

Педагогічний колектив у 2019-2020 н.р. активно працював над збереженням контингенту учнів та набором учнів до 1 класу 2020-2021 н.р.                                                                               

Вся методична робота була спрямована на реалізацію методичної проблеми школи «Формування  інформаційно-комунікаційної та комунікативної компетентностей учнів на засадах особистісно-орієнтованого  та діяльнісного підходів».

Організаційно-методичний супровід  професійної майстерності  педагогів,  вивчення педагогічними працівниками  теорії та методики навчання та виховання учнів,  актуальних питань  педагогіки та психології, досягнень сучасної  науки здійснювала педагогічна рада. Координувала методичну роботу  заступник директора з навчально-виховної роботи Глушенко П.О.

В рамках  методичної роботи  функціонували  методичні об`єднання:

  • учителів предметів  суспільно-гуманітарного циклу (керівник Пінчук Н.М.).
  • учителів предметів  природничо-математичного циклу (керівник Пигар З.А.)
  • учителів початкової школи (керівник Солонинка М.М.)
  • класних керівників  (керівник Кондратенко А.М.).

Методична робота з педагогічними кадрами була спрямована на  формування професійної компетентності, збереження та розвиток  творчого потенціалу  кожного педагога. Її  головною метою стало надання реальної, дієвої допомоги педагогам у процесі розвитку їхньої майстерності, яка базується на принципах конкретності, науковості, оперативності, системності, практичної спрямованості та оптимального поєднання різних форм і методів роботи.

На засіданнях методичних об’єднань розглядалися питання:

  • проведення І  етапу  Всеукраїнських олімпіад з навчальних дисциплін та  підсумки   участі у ІІ  етапі олімпіад;
  • організація та проведення «Батьківського тижня»;
  • організація та проведення предметних тижнів;
  • організація дистанційного навчання.

Атестація педагогів школи як чинник виявлення професіоналізму, компетентності вчителя, відіграє важливу роль у покращенні результатів роботи, створенні оптимальних умов для вивчення та впровадження передового педагогічного досвіду.

Відповідно до  плану атестації у 2019-2020 навчальному році  чергову атестацію пройшли дев’ять педагогів: підтвердили кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» - Кондратенко А.М.(вчитель математики), Пінчук Н.М. (вчитель зарубіжної літератури), Лісненко Т.С. (вчитель української мови та літератури); присвоїли кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»  Чалій О.М. (вчитель української мови та літератури); присвоїли кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» - Полежаю О.М. (вчитель фізичної культури), Шейко Н.А. (вчитель англійської мови), Федько О.В. (вчитель початкових класів), Глушенко П.О. (вчитель історії), Яцурі Р.В. (бібліотекар). Підтвердили свої педагогічні звання Кондратенко А.М. («старший вчитель») та Лісненко Т.С. («учитель-методист»).

Відгукуючись на виклики сьогодення та потреби педагогів, держава передбачила можливість безперервного навчання вчителів у Законі України “Про освіту” від 05.09.2017, відповідно до якого професійний розвиток педагогічних працівників передбачає постійну самоосвіту, а педагог має можливість обирати один з видів освіти – формальну, неформальну чи інформальну. Протягом 2019 року здобули підвищення кваліфікації шляхом формальної освіти (в Сумському ОІППО) – 12 педагогів школи. З них 5 педагогів – за основним замовленням (120-156 годин), 7 пройшли курси за вибором (30 годин по накопичувальній системі). У зв’язку з запровадженням Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа” навчання пройшли 6 педагогів початкової школи, які будуть працювати в умовах НУШ, 1 вчитель музичного і образотворчого мистецтва - по викладанню інтегрованого курсу “Мистецтво”,

1 учитель англійської мови з викладанням у початкових класах НУШ та директор і заступник директора школи.

У цьому навчальному році було проаналізовано залученість до неперервного навчання педагогів Роменської ЗОШ І-ІІ ст. №8, а саме участь у тренінгах, майстер-класах, семінарах, вебінарах, (не)конференціях EdCamp.  Підвищення кваліфікації (неформальна та інформальна освіта) здійснюють всі педагоги школи. Найактивніше педагоги користувалися платформою НаУрок, EdErа, Всеосвіта і Prometheus та підвищували фаховий рівень шляхом участі у (не)конференціях у форматі EdCamp, а також користувалися іншими платформами для неформальної освіти, а саме: Unicef, ГО “Дитячий фонд Здоров’я через освіту”, Цифрове видавництво MCFR, Видавничий дім “Освіта”, МІКСІКЕ, National Geographic Learning “Increasing Expectations, MM Publications, Cambridge.

      Педагогічні працівники закладу   брали участь у роботі  міських методичних об’єднань.  Учитель вищої категорії Пінчук Н.М. взяла участь у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року 2020» у номінації  «Зарубіжна література». Усі педагоги   володіють інформаційно-комунікаційними технологіями.  У проведенні уроків та виховних заходів  застосовують мультимедійну та  комп’ютерну техніку.

  Водночас результативність методичної роботи вкрай низька. Результати участі наших учнів у ІІ етапі конкурсу вкрай невтішні. Тільки один учень 6 класу  Ховдій Максим зайняв 2-е  місце  у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з математики (вчитель Кондратенко А.М.).

За підсумками навчального року атестовані всі учні 3-9 класів. На високому рівні навчаються 13 учнів (7%), на достатньому – 51 учнів (27,8%), на середньому – 94 учнів – (51%), на початковому - 25 учнів (13,6%); якість знань становить 35%.

Порівняльний аналіз показників навчальних досягнень свідчить, що якість знань  в порівнянні з минулим навчальним роком знизилась на 8.5 % за рахунок учнів, що мають початковий рівень навчальних досягнень. 13 учнів закладу закінчили навчальний рік із оцінками високого рівня (7%). Це свідчить про відсутність належної мотивації до успіху у педагогів та їх учнів. Не дають належного ефекту технології, якими послуговуються педагоги у своїй діяльності.

Педагогічний колектив школи працює над проблемою «Провідна роль громадянсько-патріотичного виховання в школі в формуванні свідомо зрілої особистості».

У школі розроблений план виховної роботи навчального закладу та   виховні плани класних керівників. Ці плани охоплюють усі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне та включають у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси,  заходи щодо зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя.

Протягом року в школі працювало методичне об'єднання класних керівників (кер. Кондратенко А.М.). Робота МО класних керівників протягом навчального року здійснювалась згідно розглянутого і затвердженого плану роботи МО на даний навчальний рік. МО працювало над проблемою: «Підвищення ефективності навчально-виховного процесу шляхом особистісно-орієнтованого підходу до розвитку творчих  можливостей учнів». Проводилися заплановані засідання, на яких класні керівники слухали і обговорювали доповіді, дискутували на теми виховання підростаючого покоління, а також отримували практичні поради психолога, які необхідні класному керівнику у своїй роботі. Так у минулому навчальному році були заслухані і обговорені доповіді на теми:  «Шляхи вдосконалення виховання громадянина-патріота»,   «Впровадження сервісу GoogleApps у роботу класного керівника», «Проблеми учнівського самоврядування в класі», «Основні форми взаємодії класного керівника і сім’ї», «Формування у школярів правової культури», «Формування активної життєвої позиції в умовах особистісно-орієнтованого виховання», «Форми і методи профорієнтаційної роботи». Класні керівники із досвідом поділилися, як правильно провести і організувати виховну годину чи інший виховний захід. Засідання МО класних керівників було 4 рази на рік. Ефективними були засідання, проведені у формі диспутів, круглих столів, де відбувався обмін досвідом класних керівників з питання про співпрацю їх з батьками щодо правового, естетичного та морального виховання, з питання про роботу з важковиховуваними дітьми. Робота методичного об’єднання сприяла підвищенню теоретичного рівня педагогічних кадрів, розширенню їх світогляду, допомогло отримати необхідні знання для втілення інноваційних особистісно-зорієнтованих виховних технологій, впроваджуючи активні форми і види діяльності запровадженню інтерактивних методик у виховний процес. Протягом усього навчального року і, зокрема, перед проведенням певних заходів (екскурсії, походи, змагання, канікули  та ін.) класними керівниками та вчителями-предметниками   проводилася робота стосовно збереження життя і здоров’я дітей та робота по запобіганню нещасних випадків серед неповнолітніх. Проведені бесіди, виховні заходи, написані диктанти. Висвітлені практично всі ситуації, які можуть загрожувати життю чи здоров’ю дитини; диктанти та бесіди мають велику цінність для запобігання нещасних випадків. Класні керівники спільно з членами учнівського самоврядування проводять рейд «Урок», перевіряють  відвідування учнів, ведуть індивідуальну роботу з учнями, які схильні до постійних пропусків занять. Отже, класні керівники активно впроваджують творчу програму виховної роботи.

У школі створена своя, зручна для закладу модель учнівського самоврядування. Очолювала учнівське самоврядування в 2019 -2020 навчальному році учениця 9 класу Кобець Анастасія.  Учнівське самоврядування в нашій школі діє згідно із Статутом. Вищим органом учнівського самоврядування є загальні збори його членів. Такі збори проводяться двічі на рік.

Лідери учнівського самоврядування брали участь у підготовці та проведенні загальношкільних заходів ( День Знань, День Вчителя, Міжнародний жіночий день, День здоров’я), вечорів до Хеловіну, Дня Закоханих). Учні школи активно залучалися до цікавого дозвілля, волонтерської роботи ( плетіння маскувальної сітки солдатам, збір макулатури), надавали допомогу у подоланні труднощів під час дистанційного навчання. На початку навчального року, протягом вересня, було складено соціальні паспорти класів і на їх основі складено соціальний паспорт школи.

Так в 2019-2020 н.р. в  нашому навчальному закладі навчалося 52 учні пільгових категорій, що складає  23.1% від загальної кількості учнів. З них:

  • дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування – 5 чоловік;
  • дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей – 27 чоловік;
  • дітей-інвалідів – 5 чоловік;
  • діти воїнів АТО – 13;
  • діти, які потерпіли від аварії на ЧАЕС – 1.

Практичним психологом школи Невожай А.О. на цих учнів були заведені картки, в яких зафіксовані загальні відомості про дитину, батьків або осіб, що їх заміняють, місце їх роботи, житлово-побутові умови , зайнятість дитини в позаурочний час. Крім того, ведуться облікові справи дітей зазначеної категорії, в яких зібрані акти обстеження, індивідуальна робота з дитиною з боку класного керівника та практичного психолога, інформація щодо зайнятості, характеристики та інформаційні матеріали, надані класними керівниками.

Велика увага приділяється організації профілактичної роботи з попередження девіантної поведінки. Протягом року обстежено житлово-побутові умови учнів, схильних до девіантної поведінки. Проведено профілактичні бесіди  з учнями і з їхніми батьками. Ведеться контроль за відвідуванням занять учнями даної категорії.

В школі систематично ведеться робота з учнями, що стоять на шкільному обліку. На кінець року на внутрішній облік не поставлена жодна дитина. У разі виявлення дітей з девіантною поведінкою з ними проводилась відповідна робота: профілактичні бесіди, відвідування вдома з метою вивчення умов життя та виховання дитини. Проводяться регулярні рейди-перевірки стану відвідування уроків. Педагогічними працівниками постійно проводилася робота з батьками, учнями та класними керівниками щодо запобігання пропусків занять без поважних причин, більш відповідального ставлення до навчального процесу з боку учнів та батьків, щодо запобігання дитячої бездоглядності.

Протягом року була проведена багатопрофільна  оцінка та діагностика здібностей і талантів дітей, за результатами були оформлені та доповнені картки, поповнено банк даних обдарованих дітей закладу. З цими учнями проводилися заняття по підготовці до олімпіад – зниження емоційного напруження, уміння подолати стрес, виховання впевненості у собі.

В школі було проведено традиційні акції «Тиждень толерантності», «Порозуміння з ВІЛ-інфікованими», «16 днів проти насилля», «Тиждень психології» завдяки яким покращилась поінформованість серед учнів школи щодо переваг здорового способу життя, запобігання насиллю та торгівлі людьми, толерантного спілкування між людьми, а також розширилися знання з психології.

Проте потребує активізації робота з учнями з девіантною поведінкою, дітьми, що опинилися у складних життєвих обставинах та дітьми, яким рекомендована індивідуальна форма навчання.

У школі реалізовуються заходи щодо попередження негативних проявів серед учнів. Діє Рада профілактики правопорушень та наркопост. Так, у 2019-2020 н.р. на засіданнях Ради  профілактики правопорушень та наркопосту розглядалися питання стану роботи з попередження шкідливих звичок, покращення успішності та поведінки учнів.

З метою виховання та забезпечення повноцінного розвитку школяра в школі протягом року діяли гуртки: «Карате» (кер. Полежай О.М.), вокальний гурток «Струни серця» (кер. Максьома А. Б.), «Чарівна палітра» (кер. Рудик Л.Г.), «Соломка» (Кравченко А.С.), «Маленькі зірочки» (Янголь В. М.) , гурток «Юні барабанщики» (Янголь В.М.), гурток «Панкратіон» від спортивно-оздоровчого клубу «Гладіатор» (Шпота А.В.). Результати своєї діяльності гуртківці представляли під час предметних тижнів, брали участь у культурно-масових, мистецьких та спортивних заходах, які проходили в школі та місті, зокрема учасники вокального гуртка «Струни серця» ( кер. Максьома А.Б.) здобули такі перемоги:

- Відкритий міський фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Миколай збирає таланти ». Міський етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», номінація «художнє виконавство» – «Співограй» - ІІІ місце (Черцова Ярина Ігорівна).

- Всеукраїнський фестиваль дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», номінація «художнє виконавство» – «Співограй» - ІІІ місце (музичний колектив у складі таких учасників : Легуша Олександра Миколаївна, Басараб Валерія Вікторівна, Стрижакова Софія  Володимирівна, Юрченко Богдана  Юріївна, Кір’ян Софія Валерівна, Ситник Марія Олександрівна, Міщенко Катерина Сергіївна.

Протягом 2019-2020 навчального року за окремими планами в школі   проведено тематичні дні, тижні та місячники:

вересень: День знань, фотоконкурс «Найкраще фото з літнього відпочинку», Міжнародний день миру, День визволення міста від німецько-фашистських загарбників, Тиждень протидії булінгу.

жовтень: Святковий концерт до Дня Вчителя «Милі вчителі»,  День захисника Вітчизни, бал «HappyHalloween», День учнівського самоврядування, обрання президента Шкільного товариства;

листопад: Тиждень рідної мови, толерантності; 16 днів проти насилля, День української писемності та мови, День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій, Міжнародний день толерантності, лінійка-реквієм присвячена річниці Євромайдану;

грудень: Тиждень порозуміння з ВІЛ-інфікованими, Всесвітній день боротьби зі СНІДом, День волонтера, День Збройних сил України, День прав людини, День Святителя і Чудотворця Миколая, Новорічний бал для учнів школи.

січень: Зустріч із поетесою Олександрою Тарасенко, тиждень народознавства, День Соборності України, День пам'яті героїв Крут;

лютий: Тиждень математики, інформатики та фізики, День безпечного Інтернету, Вечір зустрічі випускників, День святого Валентина, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Міжнародний день рідної мови, загальношкільна лінійка присвячена річниці «Небесної сотні»;

березень: Шевченківський тиждень, Міжнародний жіночий день, Тиждень англійської та зарубіжної літератури (дистанційно);

квітень: Тиждень біології та географії; психології (дистанційно); День сміху(дистанційно), конкурс Великодніх композицій, День довкілля, Всесвітній день Землі, День пам’яті Чорнобильської трагедії, Свято прощання з Букварем( дистанційно);

травень: День матері (онлайн-челендж), День Перемоги, Міжнародний день вишиванки (онлайн-челендж), День здоров’я (онлайн-челендж), День Європи (онлайн-вікторина),Свято останнього дзвоника (фільм).

Усі заходи проведені на достатньому рівні, що свідчить про те, що класні керівники та вчителі-предметники до організації та їх проведення  підійшли  серйозно та творчо, проводили велику роботу по підготовці учнів до  виховних заходів та класних годин.

Морально-правове виховання у 2019-2020 н. р. здійснювалось через викладання курсу правознавства, проведення Тижня правових знань, під час якого відбувалися бесіда  на тему «Відповідальність підлітків за правопорушення», інформаційна години  «Закон. Права та обов’язки», година спілкування  «Знай свої права», правова година «Правопорушення. Як їх не допустити», зустріч із працівником правоохоронних органів на тему «Закони й правоохоронні органи нашої держави», розгадування кросвордів і ребусів на правову тематику. Питання правової відповідальності неповнолітніх та їх батьків розглядались на батьківських зборах.

Пріоритетним залишається національно-патріотичне виховання, яке було представлене у таких формах роботи: власний приклад педагогів, створення відповідних умов для виховання, просвітницькі години (загальношкільні заходи, лінійки, тижні, виставки, класні виховні години, уроки-мужності тощо), волонтерський рух (волонтерський батальйон «Палкі серця»), зустрічі з героями нашого часу, акції («1 вересня без квітів», «Гостинець для солдата», «Маскувальна сітка – оберіг для воїнів АТО», «Підтримай українську армію», «Ми за мир», «Зробимо Україну чистою», «Врятуємо нашу планету від бруду», «Посади своє дерево»), екскурсії до міст України, Роменського краєзнавчого музею, на підприємства рідного міста, у природу, - де учні знайомляться з історією, культурою та природою рідного краю й всієї України, участь учениці 9 класу Анастасії Кобець у обласній краєзнавчій конференції «Герої сучасності – серед нас», проведення виховного заходів до Дня Захисника Вітчизни, річниці Євромайдану, пам’яті жертв Голодомору, Дня Збройних сил України,  Дня Соборності України, Дня пам’яті Героїв Крут, Дня вшанування подвигів учасників Революції гідності, Дня пам’яті та примирення. Це виховне спрямування є пріоритетним напрямком у виховній роботі школи та роботі педагога – організатора.

Належна увага в школі приділяється трудовому вихованню та профорієнтації. Протягом 2019-2020 н.р. учні школи брали участь у толоках з благоустрою прилеглої до школи території,  прибиранні парку, упорядкуванні Братської могили.  Кожному класу відведена частинка шкільної території для догляду за нею та прибирання. Розроблені графіки чергування в їдальні, класних кімнатах, по школі. Важливою складовою трудового виховання в школі є профорієнтація. З метою кращої реалізації завдань профорієнтації в школі для учнів педагогом – організатором постійно організовуються та проводяться екскурсії на виробництва та установи, що знаходяться по місцю розташування навчального закладу ( Роменський завод «Тракторозапчастина», Міжрегіональний центр швидкого реагування,  ПП « Спецкомплект»).

Художньо-естетичний аспект виховної роботи знайшов свою реалізацію в проведенні протягом навчального року  загальношкільних заходів, а також в участі учнів школи в різноманітних міських та  обласних конкурсах . У 2019-2020 н. р. учні школи брали активну участь у конкурсах знавців української мови ім. П. Яцика та ім. Т. Г. Шевченка. Учениця 9 класу Вікторія Калініна взяла участь у міському етапі Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості "Живе слово", літературному конкурсі учнівської та дитячої творчості (номінація «декламування») в рамках VІІ Шевченківського марафону – 2020, онлайн-конкурсі (проза) "Наймиліша, найрідніша, найсвятіша...", що відбувся в рамках Міжнародного дня сім'ї та Дня матері, зайнявши І місце у трьох конкурсах.

Турбота про здоров’я дітей є одним з основних показників ставлення держави до проблем підростаючого покоління.  Протягом навчального року в школі   проведені різноманітні спортивні конкурси та змагання. Учні школи -  активні учасники спортивних змагань з різних видів спорту.

Одним з виховних напрямків роботи у закладах освіти є  превентивне виховання, спрямоване на запобігання виникненню у молоді шкідливих звичок та пропаганди здорового способу життя як невід’ємного елементу загальної культури особистості. Разом із  класоводами та вчителем фізичної культури педагог-організатор Міскун А.О. працює над покращенням рівня фізичної підготовки вихованців школи. Щоб вирішити проблему недостатньої рухової активності, вчителем фізичної культури створено гурток « Карате».

Запорукою успішної виховної роботи є співпраця з батьками. У 2019 – 2020 навчальному році передбачені такі напрями роботи з батьками: педагогічна просвіта батьків, участь батьків у життєдіяльності шкільного колективу, індивідуальна робота з батьками, інформування батьків про хід, результати навчання, виховання та розвиток учнів, залучення батьків до загальношкільних заходів, проведення дистанційного навчання.

Для покращення матеріально-технічної бази школи у 2019-2020 н. р.  були проведені поточні ремонти класів, кабінетів, бібліотеки, спортивної, актової зали, їдальні та інших шкільних приміщень. Так,  з метою підготовки до 2020-2021 навчального року за рахунок коштів міського бюджету, благодійного фонду Олександра Пашка, батьківських благодійних внесків був проведений капітальний ремонт коридору 2 поверху з заміною електропроводки та сучасним естетичним оформленням; ремонт частини даху корпусу початкової школи, обладнаний новий кабінет практичного психолога.

Було придбано: стенди для музею «Історія школи»; двері до туалетних кімнат, засоби з пожежогасіння, насос для водяної станції.

У школі працює шкільний сайт, на якому представлена управлінська діяльність, навчальна, виховна, методична робота, діяльність психологічної служби, сторінка з історії школи, матеріали з прозорості та інформаційної відкритості навчального закладу. В 2019-2020 н.р. кардинально удосконалено структуру шкільного сайту, оперативно оновлюється його змістовне наповнення.

Важливою є постійна комунікація з батьками учнів. Систематичному оперативному інформуванню батьків та учнів, громадськості про важливі шкільні події сприяє використанням соціальної мережі Facebook.

Успіх навчання й виховання молодого покоління багато в чому залежить від того, настільки тісна співпраця школи і сім`ї. Це, з одного боку, участь батьків у вихованні, яке здійснюється школою, з іншого – вплив школи на сім`ю. Батьківська громада школи є дієвою формою організації роботи школи. Робота з батьками була спрямована на створення єдиного колективу вчителів, батьків, учнів. Для цього проводяться загальношкільні батьківські збори із залученням представників поліції та служби у справах дітей, індивідуальні зустрічі, консультації шкільного психолога, був проведений Батьківський тиждень. Єдність всіх учасників освітнього процесу була дієвою і під час карантину та дистанційного навчання.

Роменська загальноосвітня школа  I-II  ступенів №8 розвивається як громадсько активний заклад, освітній, культурний, національно-патріотичний осередок мікрорайону, відкритий для втілення громадських ініціатив і нових освітніх, просвітницьких проєктів.

Пріоритетні завдання школи на 2020-2021 навчальний рік:

  • орієнтація на високий рівень якості освіти;
  • виховання свідомого громадянина-патріота України;
  • створення безпечного освітнього середовища;
  • вихід на новий рівень педагогічної діяльності ( використання інтерактивних методів та форм в роботі, опанування новітніми навичками та уміннями під час дистанційного навчання);
  •  формування компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві відповідно до Концепції нової української школи;
  • підвищення результативності роботи з обдарованими дітьми;
  • покращення матеріально-технічної бази школи.

Річний звіт про діяльність закладу за 2018-2019 н.р.

Підсумки методичної роботи у школі за 2018-2019  навчальний рік

         Керуючись Законом України «Про загальну середню освіту», Положенням про методичну роботу у школі, Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників,  уся методична робота була спрямована на реалізацію методичної проблеми школи «Формування  інформаційно-комунікаційної та комунікативної компетентностей учнів на засадах особистісно-орієнтованого та діяльнісного підходів».

Організаційно-методичний супровід  професійної майстерності  педагогів,  вивчення педагогічними працівниками  теорії та методики навчання та виховання учнів,  актуальних питань  педагогіки та психології, досягнень сучасної  науки здійснювала педагогічна рада закладу. Координувала методичну роботу  заступник директора з навчально-виховної роботи. В структурі  методичної роботи  функціонували  методичні об`єднання:

учителів предметів  суспільно-гуманітарного циклу (керівник Пінчук Н.М.)

учителів предметів  природничо-математичного циклу (керівник Пигар З.А.)

учителів початкових класів (керівник Кіях О.В.)

класних керівників  (керівник Кондратенко А.М.).

Методична робота з педагогічними кадрами була спрямована на  формування професійної компетентності, збереження та розвиток  творчого потенціалу  кожного педагога. Її  головною метою стало надання реальної, дієвої допомоги педагогам у процесі розвитку їхньої майстерності, яка базується на принципах конкретності, науковості, оперативності, системності, практичної спрямованості та оптимального поєднання різних форм і методів роботи.

На засіданнях методичних об`єднань розглядалися питання:

  • результативність    контрольних робіт з математики, хімії, української мови, що виконувалися учнями 4,5,7,8  за текстами  міського відділу освіти;
  • проведення І  етапу  Всеукраїнських олімпіад з навчальних дисциплін та  підсумки   участі у ІІ  етапі олімпіад та конкурсів
  • організація та проведення методичного місячника
  • організація та проведення предметних тижнів
  • узгодження завдань державної підсумкової атестації учнів 4 класу з математики й  української мови та 9 класу з біології,  математики, української мови, історії України.

Відповідно до  перспективного плану атестації у 2018-2019 навчальному році  чергову атестацію пройшли чотири педагоги: директора школи, вчитель вищої категорії  Головач І.В., учителі вищої категорії Кіях О.В. та Пигар З.А., вихователь  першої категорії Цегельник О.П. Педагоги  підтвердили свої  кваліфікаційні категорії. Чотири педагоги: Кондратенко А.М., Пінчук Н.М., Глушенко П.О., Федько О.В.  пройшли  курси підвищення кваліфікації  при КЗСОР «Сумський  обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» згідно перспективного графіку. Спеціальні підготовчі курси учителів НУШ пройшли  учителі початкової школи Книш Л.А., Федько О.В., Кіях О.В.

З  метою  підвищення  професійної  майстерності педагогів,  стимулювання пізнавального  інтересу учнів, інтелектуальної і творчої діяльності, розвитку  комунікативних навичок, ініціативності, уміння працювати у команді продовж навчального року проводилися предметні тижні.     Якісному опрацюванню науково-методичної проблеми сприяло проведення методичного місячника, який пройшов у листопаді 2018 року.  Відкриті уроки та виховні заходи  провели педагоги Кондратенко А. М., Пінчук Н. М.,  Поплавська Н.В., Романчук М.М., Шейко Н.А., Полежай О.М., Кіях О. В., Солонинка М. М., Федько О.В.,Максьома А.Б., Жовновата О.М., Чала О.М., Костенко А.О.,Глушенко П.О., Цегельник О.П., Мірошніченко С.В., Яцура Р.В. Усі  відкриті уроки та виховні заходи  пройшли з використанням ІКТ. Підсумки проведеного місячника проаналізовані у наказі по закладу від 04.12.2018 № 116-ОД «Про підсумки проведення методичного місячника».

     Педагогічні працівники закладу   брали участь у роботі  міських методичних об’єднань. Усі педагоги    володіють інформаційно-комунікаційними технологіями.  У проведенні уроків та виховних заходів  ефективно застосовують мультимедійну та  комп’ютерну техніку.

            В той же час у методичній роботі школи залишаються певні  недоліки. Педагогам не вдається ефективно використовувати  сучасні освітні  технології, які підвищують мотивацію успіху учнів. На жаль, педагоги не друкують свої методичні розробки у фахових  періодичних виданнях, не ведуть блоги  у Інтернет-мережі. Впродовж року не взялися за виконання жодного освітнього проекту.

Підсумки виховної роботи школи за 2018-2019 навчальний рік

 У 2018-2019 навчальному році виховна діяльність педагогічного колективу була спрямована на реалізацію Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», державної  національної програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України».

Педагогічний колектив школи працює над проблемою «Провідна роль громадянсько-патріотичного виховання в школі в формуванні свідомо зрілої особистості»

У школі розроблений план виховної роботи навчального закладу та   виховні плани класних керівників. Ці плани охоплюють усі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне та включають у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси,  заходи щодо зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя та ін.

Протягом року в школі працювало методичне об'єднання класних керівників (кер. Кондратенко А. М.). Основними завданнями методичного об’єднання класних керівників визначено:

1. Підвищення теоретичного, науково-методичного рівня підготовки класних керівників.

2. Озброєння класних керівників сучасними виховними технологіями та знаннями сучасних форм і методів роботи.

3. Координування планування, організації та педагогічного аналізу виховних заходів класних колективів.

4. Сприяння становленню й розвитку системи виховної роботи класних керівників.

          У школі ведеться соціальний паспорт: складені списки та зібрані підтверджуючі статус документи на категорії дітей сиріт, напівсиріт, інвалідів, багатодітних, одиноких матерів та постраждалих від аварії на ЧАЕС, дітей учасників АТО, дітей батьки, яких загинули під час АТО, дітей з числа внутрішньо-переміщених осіб.

      У школі реалізовуються заходи щодо попередження негативних проявів серед школярів. Діє рада профілактики правопорушень та наркопост.
      Черговими адміністраторами, учителями, черговим класом, особисто директором ведеться перевірка відвідування учнями навчання, відповідно ведеться журнал реєстрації пропущених уроків, разом з тим вчителі-предметники постійно відмічають пропуски уроків учнями в класних журналах. Поодинокі пропуски учнями уроків без поважних причини аналізуються класним керівником і за необхідності учень дає пояснення, довідку, записку від батьків, лікарів про причину пропуску навчання.

     З метою профілактики у дітей девіантної поведінки, здійснюється соціальний патронаж. При необхідності діти направляються на консультацію до спеціалістів суміжних галузей: координаційної ради у справах захисту дітей Роменської міськради, міського центру соціальних служб для дітей та молоді. 
     Психологом школи щодо ефективної системної роботи з дітьми даної категорії та дітьми із неблагонадійних сімей (матерів одиночок, розлучених, батьки яких мають залежності) видаються пам’ятки. Створено банк даної категорії дітей. Такі учні залучаються до роботи в гуртках, секціях, в органах учнівського самоврядування. Корекційно-виховна робота об’єднує зусилля адміністрації школи, психологічної служби, класних керівників, щоб зняти з обліку дітей. У школі активно діє орган учнівського самоврядування, яке здійснюється у формі шкільної учнівської ради школи.

     З метою   виховання та забезпечення повноцінного розвитку школяра в школі протягом року діяли гуртки: «Рукопашного бою» (кер. Полежай О.М.), вокальний гурток «Струни серця» (кер. Максьома А. Б.). Також на базі школи працювали 5 гуртки ЦПР: «Чарівна палітра» (кер. Рудик Л.Г.), «Природа навколо нас» (Кравченко А.С.), «Аплікація соломкою» (Кравченко А.С.), «Янголята» (Янголь В. М.) та гурток «Юні барабанщики» (Янголь В.М.).

       Результати своєї діяльності гуртківці представляли під час предметних  тижнів, брали участь у культурно-масових, мистецьких  та спортивних заходах, які проходили в школі та місті.

       Протягом 2018-2019 навчального року за окремими планами в школі   проведено тематичні дні, тижні та місячники:

      вересень: День знань, Міжнародний день миру, День визволення міста від німецько-фашистських загарбників, фотоконкурс «Я і моє місто», виставка-конкурс дитячого малюнка «Український воїн – наш захисник»;

       жовтень: Тиждень національно-патріотичного виховання, тиждень книги, святковий концерт до Дня Вчителя «Милі вчителі»,  День захисника Вітчизни, Свято «Хеловін по-українськи», День учнівського самоврядування, обрання президента Шкільного товариства;

листопад: Тиждень рідної мови, толерантності, досліджень; 16 днів проти насилля, День української писемності та мови, День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій, Міжнародний день толерантності, лінійка-реквієм, присвячена річниці Євромайдану;

грудень: Тиждень порозуміння з ВІЛ-інфікованими, трудового навчання, Всесвітній день боротьби зі СНІДом, День волонтера, День Збройних сил України, День прав людини, День Святителя і Чудотворця Миколая, У майстерні святого Миколая;

січень: Тиждень народознавства, історії України, Свято Нового року, День соборності України, День пам'яті героїв Крут;

лютий: Тиждень математики, тиждень «Подорожі в казку», День святого Валентина, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Міжнародний день рідної мови, загальношкільна лінійка присвячена річниці «Небесної сотні», Масляна;

березень: Шевченківський тиждень, тиждень гри, зарубіжної літератури, безпеки дитини; Міжнародний жіночий день;

квітень: Тиждень англійської мови, музики, біології; День позитиву, конкурс Великодніх композицій, День довкілля, Всесвітній день Землі, День пам’яті Чорнобильської трагедії, день відкритих дверей для майбутніх першокласників, Свято прощання з Букварем;

травень: День матері, День Перемоги, Міжнародний день вишиванки, День здоров’я,  свято «Прощай початкова школа», Свято останнього дзвоника.

Усі заходи проведені на достатньому рівні, що свідчить про те, що класні керівники та вчителі-предметники до організації та їх проведення  підійшли  серйозно та творчо, проводили велику роботу по підготовці учнів до  виховних заходів та класних годин.

Протягом навчального року класними керівниками, учителями   проведена  різноманітна  виховна робота: ранки, лінійки, концерти, усні журнали, виставки малюнків, акції, конкурси стіннівок, конкурси науково-дослідних робіт, проектів, предметні тижні або дні з того чи іншого предмета. Усі ці заходи сприяють розвитку індивідуальних здібностей та особливостей учнів, розвитку їх талантів.

Морально-правове виховання у 2018-2019 н. р. здійснювалось через викладання курсу правознавства, проведення Тижня правових знань, під час якого відбувалися бесіда  на тему «Відповідальність підлітків за правопорушення», інформаційна години  «Закон. Права та обовязки», година спілкування  «Знай свої права», правова година «Правопорушення. Як їх не допустити», зустріч із працівником правоохоронних органів на тему «Закони й правоохоронні органи нашої держави», розгадування кросвордів і ребусів на правову тематику. Питання правової відповідальності неповнолітніх та їх батьків розглядались на батьківських зборах.

           Військово-патріотичний напрямок виховної роботи у 2018-2019 н. р. знайшов відображення у проведені заходів, присвячених Дню Захисника Вітчизни та Збройних Сил України, участі у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»)

            Пріоритетним залишається національно-патріотичного виховання, яке було представлене у таких формах роботи: власний приклад педагогів, створення відповідних умов для виховання, просвітницькі години (загальношкільні заходи, лінійки, тижні, виставки, класні виховні години, уроки-мужності тощо), волонтерський рух (волонтерський батальйон «Палкі серця»), зустрічі з героями нашого часу, акції («1 вересня без квітів», «Гостинець для солдата», «Великодні подарунки захисникам», «Маскувальна сітка – оберіг для воїнів АТО», «Підтримай українську армію», «Ми за мир», «Зробимо Україну чистою», «Врятуємо нашу планету від бруду», «Посади своє дерево»), екскурсії до міст України, Роменського краєзнавчого музею, на підприємства рідного міста, у природу, - де учні знайомляться з історією, культурою та природою рідного краю й всієї України.

Належна увага в школі приділяється трудовому вихованню та профорієнтації. Протягом 2018-2019 н.р. учні школи брали участь у трудових десантах з благоустрою прилеглої до школи території,  прибиранні парку, упорядкуванні Братської могили. 

Художньо-естетичний аспект виховної роботи знайшов свою реалізацію в проведенні протягом навчального року  загальношкільних заходів, а також в участі учнів школи в різноманітних міських та  обласних конкурсах . У 2018-2019 н. р. учні школи брали активну участь у конкурсах знавців української мови ім. П. Яцика та ім. Т. Г. Шевченка.

         Турбота про здоров’я дітей є одним з основних показників ставлення держави до проблем підростаючого покоління.  Протягом навчального року в школі   проведені різноманітні спортивні конкурси та змагання. Учні школи -  активні учасники спортивних змагань з різних видів спорту. Одним з виховних напрямків роботи у закладах освіти є  превентивне виховання, спрямоване на запобігання виникненню у молоді шкідливих звичок та пропаганди здорового способу життя як невід’ємного елементу загальної культури особистості. Основою попередження шкідливих звичок серед учнів  є   проведення класних  годин, лекцій, бесід на тему профілактики СНІДу,  наркоманії, тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв.

Протягом усього навчального року і, зокрема, перед проведенням певних заходів (екскурсії, походи, змагання, канікули  та ін.) класними керівниками та вчителями-предметниками   проводилася робота стосовно збереження життя і здоров’я дітей та робота по запобіганню нещасних випадків серед неповнолітніх. Проведені бесіди, виховні заходи, написані диктанти. Висвітлені практично всі ситуації, які можуть загрожувати життю чи здоров’ю дитини; диктанти та бесіди мають велику цінність для запобігання нещасних випадків.

Сучасна школа зобов’язана сформувати в учнів уміння, звички активно діяти у розв’язанні найважливіших проблем свого колективу, навчити дітей формулювати, висловлювати та відстоювати власну думку. Вирішення цих завдань можливе шляхом розвитку і осучаснення учнівського самоврядування.   У школі створена своя, зручна для закладу модель. Очолює учнівський актив школи президент.

 Робота з батьками – це і традиційні батьківські збори, родинні свята,  загальношкільні збори, відвідування сімей школярів, бесіди і лекції, консультації. Головним завданням цієї ланки виховної роботи є налагодження тісного зв’язку з батьками, пропаганда педагогічних знань, організація заходів, спрямованих на оволодіння батьками системою умінь, необхідних для організації діяльності дитини вдома.  У цьому навчальному році проведені класні батьківські   та  загальношкільні збори, на яких розглядалися питання,   актуальні як для окремого класу, так і для всієї школи: про профілактику жорстокості, насильства та негативного впливу соціального середовища, про запобігання дитячому травматизму, про дотримання єдиних вимог стосовно поведінки учнів у школі, шкільної форми,  про харчування, про запобігання дитячому суїциду, про профілактику насильства та негативного впливу соціального середовища.

Comments:
Only authorized users can leave comments.