Шкільний музейний куточок «Україна - держава нескорених»

Date: 30 жовтня 2019 о 08:13, Refreshed 26 жовтня 2022 о 15:47

Кожен свідомий українець з непередбачуваною навалою лиха пройнявся болем за долю Батьківщини. Цей біль у кожного свій: хтось щоденно молиться, просячи захисту в Бога, хтось ціною свого життя їде на схід, щоб надати крихти допомоги, а хтось вирішив безпосередньо взяти участь у так званій АТО, не жаліючи власного життя.

Для того, щоб ці жертви не були марними, щоб майбутні покоління винесли урок з цієї страшної трагедії і пам’ятали своїх героїв, своїх захисників Батьківщини, і виникла ідея створення шкільного музею пам’яті АТО, бо Україна - це держава нескорених. Саме ці пророчі слова й стали його назвою - «Україна - держава нескорених».

Сам музейний куточок розташований у бібліотеці Роменської ЗОШ №8, що дає можливість усім бажаючим в будь-який час ознайомитися з його експонатами, не заважаючи при цьому навчально-виховному процесу.

Експонати музейного куточку є оригінальними, бо абсолютно всі привезені з передових позицій зони АТО: Широкіно, Авдіївка, Піски, «Зеніт», шахти Бутівка.

Музей умовно можна поділити на 4 тематичних експозиції.

В першій представлені військові знаки розрізнення - шеврони різних підрозділів ВСУ та добровольчих батальйонів, які брали та беруть участь у АТО. Останнім доповненням колекції став шеврон бійців взводу «Ведмежат» 8 ОБ УДА батальйону «Аратта». Всі ці шеврони подарували бійці, до яких їздили наші волонтери. Це лише незначна частина підрозділів, яким допомагає наша волонтерська група..

Друга тематична експозиція містить речі захисників нашої Вітчизни, привезені з передових точок зони АТО. Це головні убори, фляга, книга «Кобзар» у камуфляжному переплеті, кулеметна стрічка, граната Ф-1 без бойового запалу та пороху, посуд, прошитий та понівечений осколками «градів». Поруч розташовані й обереги, магічна сила яких захищала життя мужніх воїнів: іконка та хрестики, лялька-мотанка. Цінним експонатом є ікона XVII - XVIII ст., привезена волонтерською групою у грудні 2017р. з Широкіного, яку бійці знайшли в розбитій будівлі і передали на зберігання в шкільний музей.

Поруч занодиться так би мовити «бортовий журнал» волонтера. В ньому можна побачити маршрути поїздок, прізвища і телефони бійців, потреби солдат в тих чи інших речах і т.д.

В центральній експозиції музейного куточку зберігається «вбивче залізяччя», якими ворог постійно засипає позиції наших захисників навіть під час так званих «перемир’їв». Це осколки від «градів», танковий снаряд, АГС, РПГ-22 «муха», величезні гільзи з «рапіри», ПТУР , запал до СПГ.

Наступна тематична експозиція присвячена воїнам Роменщини, які назавжди вписали свої імена в безсмертя і навіки залишаться в нашій пам’яті. Це :

Авраменко Сергій Григорович,

Дудка Володимир Андрійович,

Дудка Юрій Андрійович,

Костюк Олег Олександрович,

Площик Роман Вікторович,

Приходько Олексій Олегович,

Симоненко Дмитро Миколайович,

Хроленко Євген Миколайович, старший лейтенант міліції, 16 лютого 2015 року отримав смертельне поранення в зоні АТО і є батьком нашого учня Хроленко Андрія. Вічна слава героям України!

Війна не залишила байдужою жодної дитини, торкнулася найтонших струн їх тендітних незайманих душ. Здавалося б, чим можуть допомогти діти? Та їх допомога, подекуди, варта значно більшого, аніж матеріальні внески. Дитячі руки неодноразово передавали на фронт плетені браслети, малюнки, голубків миру... Лише маленька частина їх знайшла собі місце в нашому шкільному музеї. Серед експонатів хотілося б відмітити малюнок учня 8 класу Максименка Миколи, на якому зображений він, його сестричка та тато Олексій Юрійович, який два роки воював у зоні АТО.

Четверта тематична експозиція присвячена воїнам АТО – випускникам та батькам учнів нашої школа, де зібрані біографічні дані та бойовий шлях солдат, учасників АТО. Школа пишається своїми героями, їх імена назавжди закарбуються золотими літерами в історії школи.

Посланцями від Бога сьогодні

Є мільйон добровільних людей.

І без них ми були б у безодні,

Все на плечах твоїх, ВОЛОНТЕР!

Ти солдату знайшов черевики,

Каску, ліки і бронежилет.

Він" спасибі“ промовив велике.

Ти готовий знайти й кулемет!

І шукаєш, шукаєш, шукаєш...

Все, що треба для наших солдат.

Відпочинку ніколи не знаєш.

Ти, як ангел, то дух, то птах.

Завершити нашу екскурсію хочу рядками, присвяченими воїнам АТО

У нашій пам’яті Ви назавжди лишились,

Історія одна, і Ви - її частина.

Ви тільки знайте, браття, ми за Вас молились,

І молимось: за Вами - ненька Україна!

Слава Україні!

Героям слава!