Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 89 common:people_all_forms

Проведені заходи

Date: 5 лютого 2021 о 12:06, Refreshed 21 лютого 2023 о 10:18
ДЕНЬ СПОНТАННОГО ПРОЯВУ ДОБРОТИ

17 лютого в усьому світі відзначають День спонтанного прояву доброти.

На  зустрічі з психологом 17.02.2023  учні третього класу навчилися говорити один одному компліменти, розглянули різні ситуації та визначили як проявляється доброта. Що ж, як виявилося, це досить просто: потрібно відноситися до інших так, як би ти хотів(-ла), що ставилися до тебе! 

БЕЗПЕЧНА ШКОЛА

04.11.2022 представники учнівського самоврядування склали схему- карту "безпечної школи": визначили місця, які є найбільш "сприятливими" для вчинення булінгу, місця які потребують додаткового освітлення. Разом обговорили, де найдоцільніше перебувати черговим вчителям, щоб вчинення насильства чи булінгу на території школи стало неможливим. Все це учні перенесли на свою "схему- карту". Проаналізувавши власну роботу, зробили висновок, що краще проводити профілактичні заходи щодо булінгу, ніж боротися з його наслідками!

ТИЖДЕНЬ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ

Сьогоднішній навчальний день видався дійсно насиченим, адже 21 вересня відзначається День миру, а ще триває Тиждень протидії булінгу.

Тож, з учнями 8 класу було проведено годину спілкування "Булінг - як негативне соціальне явище", а учні 5-го класу обговорювали в онлайн-форматі тему "Скажемо булінгу: STOP!".

Як виявилося - наші діти досить обізнані у цьому питанні.

У рамках відзначення Дня миру восьмикласники переглянули соціальний ролик про важливість миру. І ми дійсно віримо, що скоро він настане і у нашій країні!

ПРАВИЛА ДРУЖБИ (ПРОФІЛАКТИКА БУЛІНГУ)

В рамках проведення Тижня протидії булінгу 23.09.2022  для учнів 1 класу був проведений захід "Булінг у школі" та "Правила дружби". На якому діти дізналися, що булінг - це твої дії, а не твоя особистість. Ти можеш ними керувати та змінювати на краще. Деякі речі можуть здаватися смішними та невинними, проте вони можуть завдати шкоди іншій людині.

А також, що дружба - це безцінний дар, який ми отримуємо. Друзі знаходяться поруч з нами в періоди наших злетів і падінь, до них ми звертаємося за емоційною підтримкою і знаємо, що вони завжди підтримають нас.

ПСИХОЛОГІЧНІ П'ЯТИХВИЛИНКИ

Протягом останнього тижня на психологічній п’ятихвилинці учні виконували вправи для рук та почали більш детальне ознайомлення з кінезіологічними вправами. Дехто може подумати: «Та навіщо воно потрібно?!». Але насправді, такі прості завдання та вправи мають значний вплив на розвиток дитини. Завдяки виконанню кінезіологічних вправ значно покращуються пам'ять, увага, мовлення та когнітивні здібності школярів, поліпшується їхня розумова діяльність, розвивається дрібна моторика.

Також учні виконували вправу «Дерево сили». На занятті діти змогли визначити, що надає їм сили та мотивує до подальших дій. Дана вправа допомагає зрозуміти, що якими б не були труднощі, то вихід є завжди, адже поряд біля себе вони мають колосальну підтримку!

Шановні батьки та учні, незважаючи на те, що психологічні хвилинки, зазвичай, тривають не більше 15 хвилин, але вони важливі. Важливі для нас самих! Адже тут можна пізнати щось нове, знайти «це нове» в собі. Може не кожне заняття і не кожній дитині стане новизною. Але хоч 1 із 10 почує те, що стане його опорою, чомусь навчить, допоможе зрозуміти щось невідоме. Ось це важливо.

А ще важливе спілкування. Я завжди прошу учнів вмикати камери. Але чую: «я не причесана/ий, в мене не прибрано/я не хочу». Та це ж уже не буде повноцінним спілкуванням. Учні закриваються за моніторами. Я не хочу. Я не буду. Щоб йти далі, потрібно переступити через «не хочу». Побороти це в собі і відкритися до інших. Вмикайте свої камери і заряджайте один одного своїми посмішками. Бо це ДІЙСНО ВАЖЛИВО!

БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ ДЛЯ ДИТИНИ

08.02.2022 з учнями 5 класу було проведено бесіду "Безпечний Інтернет для дитини". Діти пригадали основні правила поведінки в Інтернеті та перевірили свої знання за допомогою спільного проходження гри "Безпечний Інтернет". https://www.youtube.com/watch?v=8UaNDME6ftQ

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ: МІФИ І ПРАВДА

2-го грудня відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Тож, що таке рабство? Які є види торгівлі людьми? Чи існує це негативне соціальне явище сьогодні? Як захисти себе та своїх рідних від потрапляння до рук торговців "живим товаром"? Саме на ці запитання знаходили відповіді учні 9 класу під час проведення години спілкування " Торгівля людьми: міфи і правда".

ВІЛ/СНІД. ЗНАЮ. РОЗУМІЮ

1 грудня традиційно відзначається День порозуміння з ВІЛ-інфікованими. У Роменському ЗЗСО № 8 сьогодні було проведено акцію "Червона стрічка порозуміння"; оформлено інформаційний куточок "СНІД: знати, щоб жити"; з учнями 8 класу медичною сестрою спільно з практичним психологом проведено заняття "ВІЛ/СНІД. Знаю. Розумію".

Також, у рамках проведення Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства", учнями групи подовженого дня створено виставку дитячих малюнків "НАСИЛЬСТВО - СТОП".

ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО НАСИЛЬСТВО?

У рамках проведення акції "16 днів проти насильства" 25.11. 2021 р. з учнями 5 та 6 класів було організовано години спілкування "Що варто знати про насильство?" та "Як зупинити насильство?". Учні згадали основні види насильства, ознайомилися з його наслідками та методами подолання, виконали цікаві вправи, переглянули та обговорили соціальний ролик.

"Я ЗНАЮ ПРО.... МЕДІАГРАМОТНІСТЬ"

"Я знаю про... медіаграмотність" - можуть тепер сказати учні 3 класу.

Інформація, яку ми отримуємо щодня через ЗМІ та соціальні мережі, формує нашу свідомість. Тому так важливо, щоб в учнів сформувались навички, пов’язані із сприйняттям медіапродуктів. На проведеному онлай-занятті школярі навчилися критично мислити, шукати й перевіряти інформацію та аналізувати медіаповідомлення.

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та текст «Microsoft Teams Q noиcK юB»

ПРОФЕСІЙНИЙ ВИБІР - ОСОБИСТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

21.10.2021  для учнів 9 класу було проведено онлайн-консультацію "Професійний вибір - особиста відповідальність". Учасники отримали можливість дізнатися більше про способи та засоби, які можуть допомогти у виборі майбутньої професії та виконали вправи на самопізнання.

МІЙ НАСТРІЙ

12.10.2021 з учнями 1 класу було проведено заняття з елементами тренінгу "Мій настрій". Його метою було створення дружньої атмосфери в колективі, підвищення самооцінки учнів та формування здорових взаємовідносин у класі.

У СВІТІ ДОБРА

23.09.2021 р. з учнями 2 класу було проведено заняття "У світі добра". Діти обговорили притчу про доброту; згадали українські прислів'я; визначили, які якості характеризують добру людину; виконали веселу музичну руханку та переглянули повчальний мультфільм. По завершенню роботи було створено "квітку доброти". Девіз сьогоднішнього заняття: "Зупини булінг - твори добро!"

На зображенні може бути: одна або кілька осіб, люди сидять, люди стоять та у приміщенні

ОЛІМПІЙСЬКІ КІЛЬЦЯ

У 1 класі, 16.09.2021, в рамках проведення Олімпійського тижня, відбулося заняття «Олімпійські кільця». Діти закріпили свої знання про Олімпійські ігри, дізналися значення олімпійського символу - кілець П’єра де Кубертена (вважається, що їх кольори відповідають частинам світу). Крім того, за спільним обговоренням теми заняття, було визначено, що спорт – це не тільки про фізичну підготовку, але і про психологічну. Учні відзначили, що успіху в спорті добиваються ті, хто сильний духом, має велику силу волі та іде далі, всупереч своїм страхам та сумнівам.

А ще, першачки спробували самостійно зобразити символ Олімпійських ігор. Для цього багато не треба: щіточки, фарба, аркуші, вода та посмішки наших найменших учнів) Пізнавати світ – цікаво!

На зображенні може бути: дитина, стоїть, сидить та у приміщенні

ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ

У сучасному світі питання фінансової грамотності школяра стає все більш актуальним. Економічну освіту дітей потрібно розпочинати з самого малечку, коли вони тільки починають взаємодіяти з грішми. І саме в початковій школі закладається фундамент для подальшого розвитку фінансової грамотності.

Тому 22.06.201 у пришкільному таборі "Барвінок" було проведено захід з елементами тренінгу "Фінансова грамотність молодшого школяра".

Учні ознайомилися з поняттями "вартість" і "ціна" та проаналізували дані терміни за допомогою рольової гри. Також діти працювали над життєвими ситуаціями, повязаними із відвідуванням магазинів та користуванням коштами.

#НЕ_ВЕДИСЬ

З метою формування ключових навичок стійкості щодо шкідливого контенту та емоційного відновлення після взаємодії з таким контентом з учнями 6 класу 12.05.2021 було проведено урок #не_ведись – прояви свою стійкість в Інтернеті.

Соціальні мережі є важливою частиною соціального і творчого життя покоління, що підростає. Діти використовують соціальні мережі для розваги, знайомств і підтримки дружніх відносин, щоб ділитися інтересами, пізнавати інших і розвивати стосунки з сім’єю. Це продовження їхньої особистої взаємодії в реальному житті. Поруч з цим соціальні мережі дозволяють розвинути такі особисті сторони дитини:

• Грамотність у сфері медіа: вивчення та експерименти в соціальних мережах можуть допомогти дитині набути знання та навички, які допоможуть уникати ризиків онлайн

.• Спільне навчання: дитина може використовувати соціальні мережі для обміну навчальним контентом як неформально, так і в формальній шкільній обстановці.

• Креативність: дитина може проявляти творчий підхід до оформлення профілю, обробки фотографій і відео, а також модифікацій для ігор.

• Психічне здоров’я та добробут: спілкування з далекими родичами та друзями, участь в місцевихі глобальних спільнотах онлайн (групах), наприклад, освітні або волонтерські проєкти, можуть дати дитині відчуття зв’язку та приналежності.

Але використання різних способів онлайн-взаємодії може привести до таких онлайн-ризиків:

• шкідливий контент,

• шантаж,

• погрози,

• спілкування з незнайомцями, яке може призвести до негативних наслідків.

СТАРТ ОНЛАЙН-ТИЖНЯ ПСИХОЛОГІЇ

19.04.2021 у нашій школі стартує онлайн-тиждень "Захоплюючий світ психології". Психологія - дивовижна наука. Вона пояснює практично все, що відбувається з людиною у різні вікові періоди її життя. Базові психологічні знання мають закладатися ще у шкільні роки. Це допоможе учням краще адаптуватися до нових умов; розуміти свої емоції, потреби, різні вікові зміни. Не менш важливе значення відіграє психологія у відносинах між батьками та дітьми, адже сучасні діти значно відрізняються від попередніх поколінь: вони більш активні, швидше розвиваються та потребують уже дещо інших методів виховання. Так само психологія є необхідною складовою у професійній діяльності педагогів, адже вони є посередниками у відносинах "батьки-учні-школа". Це безумовно виснажує та може призводити до професійного вигорання. Але якщо вчитель знає основні методи "перезавантаження", попередження таких станів, то ця проблема не зачепить його психічного здоров'я.

Тож пропонуємо усім учасникам навчального процесу залучитися до проведення шкільного онлайн-тижня психології!

"ЩОБ УСІ БУЛИ ЗДОРОВІ"

07.04.2021 з учнями 1 класу проведено захід «Щоб усі були здорові». Діти пригадали основних «друзів» та «ворогів» здоров’я. Заняття пройшло весело та легко: учні розгадували загадки, переглядали мультфільм, спілкувалися, виконували вправи та танцювали.

 

ПРО КІБЕРБЕЗПЕКУ

24.03.2021 з учнями групи продовженого дня проведено бесіду з елементами тренінгу "Що таке кібербезпека?". Учасники заняття переглянули відео, згадали основні правила поводження в Інтернеті, працювали у групах. Учні проявили високий рівень обізнаності щодо даного питання.

ДИСКРИМІНАЦІЯ ВІЛ/СНІД-ІНФІКОВАНИХ

Засновники "Нуль дискримінації" спочатку намагалися привернути увагу до проблем людей з ВІЛ та СНІД. І тоді йшлося не тільки про проблеми лікування або пошуку медикаментів для порятунку хворих, але і про те, що незнання оточуючими симптомів, особливостей цієї хвороби, породжували страх здорових перед хворими.

Сьогодні учні 6 класу також долучилися до вивчення проблеми дискримінації, зокрема дискримінації ВІЛ/СНІД-інфікованих.

На занятті учасники пригадали загальні поняття з теми та шляхи передачі даного вірусу. Отже:

Вірус передається:

  • парентеральним шляхом (через кров, насамперед, через спільні шприци та голки при внутрішньовенному введенні наркотичних речовин; через забруднений кров’ю, нестерильний медичний інструмент);

  • статевим шляхом (при статевих стосунках з ВІЛ-інфікованою особою);

  • від ВІЛ-інфікованої матері до дитини (під час вагітності, пологів чи годування грудним молоком).

ВІЛ-інфекція не передається:

  • через піт, сечу, сльози, слину, оскільки кількість вірусних частинок в цих рідинах надзвичайно мала для зараження;

  • побутовим шляхом: через повітря (при чханні, кашлі), при спільному проживанні, роботі в одному приміщенні, користуванні посудом. Не треба боятись подати руку чи обійняти інфіковану людину, не страшні й дружні поцілунки;

  • при спільному відвідуванні місць громадського користування (бані, сауни, басейну, туалету). ВІЛ-інфекцією не можна заразитись в громадському транспорті;

  • через укуси комарів чи інших комах, адже в організмі комахи вірус не здатен розмножуватись.

"НУЛЬ ДИСКРИМІНАЦІЇ" 

1 березня відзначається день «Нуль дискримінації» (Zero Discrimination Day), за рішенням ООН з 2014 року.

Сьогодні учні 3-го класу дізналися, що у сучасному понятті слово "дискримінація" використовується для позначення обмеження людини в правах за різними ознаками (соціальних, релігійних, расових, національних, статевих та інших) і може здійснюватися різними шляхами.

Нове свято закликає сучасне суспільство терпимо ставитися до інших людей, незалежно від їхньої расової, національної, релігійної, статевої, вікової приналежності, належності до тієї чи іншої соціальної групи, незалежно від їх політичних та інших поглядів і переконань. Воно нагадує про право кожного на повноцінне життя з гідністю!

ПАМ'ЯТЬ ЯК ПСИХІЧНИЙ ПІЗНАВАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

Пам’ять – це психічний пізнавальний процес, який полягає у фіксації, збереженні та відтворенні попереднього досвіду. За допомогою неї людина накопичує інформацію про закономірності навколишнього світу, свої враження про нього.

У залежності від характеру психічної активності, що переважає в діяльності, виділяють емоційну, образну, рухову і словесно-логічну пам'ять.

Образна пам'ять пов'язана з запам'ятовуванням картин оточуючого світу. Вона поділяється на зорову, слухову, тактильну і нюхову.

На заняттях з психології учні 5-6 класів мали змогу перевірити властивості своєї пам’яті. Зорову, запам’ятовуючи написані слова; слухову, вгадуючи різні звуки (биття посуду, автомобіль, стукіт взуття та ін.). Але найцікавішими були вправи із зав’язаними очима: потрібно було впізнати рис, вермішель, хліб, пластилін та манку. Також учні мали змогу впізнати запахи духів, мандарини, цибулі, чаю ромашки. А ви зможете так? Перевіряйте вдома разом з родиною!)

НАЙМЕНШИМ ПРО НАЙБІЛЬШЕ – ПЕРШОКЛАСНИКАМ ПРО ІНТЕРНЕТ

Для школярів Інтернет- це щось неосяжне, але в той же час таке цікаве. Сучасні діти з легкістю справляються навіть з найновішими моделями гаджетів. Власне, як і наші наймолодші учні.

09.02.2021р у першому класі було проведено захід «Про Інтернет». Учасники ознайомилися з загальним поняттям «Інтернет», його призначенням та правилами безпеки. Крім того, учні самостійно шукали героїв мультфільмів за допомогою QR-кодів. По завершенню заняття всі намалювали власні web-сторінки.

   

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ З НЕЗНАЙОМИ ЛЮДЬМИ

05.02.2021 з учнями другого класу проведено бесіду «Правила поведінки з незнайомими людьми». Діти переглянули мультфільм та обговорили різні ситуації, що можуть статися з незнайомими людьми на вулиці. Згадали, як потрібно діяти у випадку виникнення небезпечної ситуації. Учні продемонстрували високий рівень обізнаності з даного питання.
 






 

Comments:
Only authorized users can leave comments.